@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Taksi ve Dolmuşçulardan Bozuk Para Bahanesi

Vatandaş, taksicilerin bozuk para yok bahanesiyle 28 liralık indi-bindi ücretini düz hesap 30 liraya çekmesinden yakınıyor.

Öte yandan minibüsçüler de 5,25 olan indi bindi ücretini 5,5 liraya yükselti. 

Her iki esnafında bozuk para yok bahanesine sığındığı iddia edildi. Bazı minibüs şoförlerinin yarı yolda binen/ inen yolculardan da son durak ücreti aldığı belirtildi.

Nisan ayında yapılan zamla birlikte minibüs ve sarı taksi ve dolmuş ücretlerindeki kuruşlu rakamlar yüzünden vatandaş ve sürücüler arasında hoş olmayan durumlar meydana gelmeye başladı.

Minibüs hatlarında en kısa mesafe ya da indi-bindi denilen ücret tarifesinin 5,25 ya da biraz daha uzun ikinci kademe durak yerinin 6,25 lira oluşu yüzünden 25 kuruşlar yerine 50 kuruş ücret alındığı dile getirildi. 

Öte yandan 2017 yılından beri uygulamaya konulan sarı taksi kısa mesafe ücreti hem uygulama olarak hem de 28 TL  yerine 30 TL alınması sebebiyle para üstü alamayan müşteriler  hem uygulamaya hem de para üstü verilmeyişine tepki göstermektedir. 

Taksi kısa mesafe ücretinde 28 TL'den daha az süren yerlerden gidilen mesafe dikkate alınmadan ücret tahsil edilirken bir kaç yüz metrede 1 lira yada 2 lira farkı hemen isteyen taksiciler yeni zamlarla birlikte 28 TL üzerini "bozuk yok"  diyerek 30 TL almaktadırlar.

@erolkaranet - 11.05.2022

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.