@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamHacı Adaylarına Eğitim Seminerleri Başladı2022 Yılında hacca gidecek olan 37 bin vatandaş için müftülüklerce, eğitim seminerleri başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Yılı Hac Organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarının haccı daha iyi anlaması ve öğrenmesi amacıyla il müftülüklerinin organizesinde üç gün sürecek olan "Hac Eğitim Seminerleri" başlatıldı.

Haziran ayında kutsal yolculuğa başlayacak olan hacı adaylarına, hac ibadetini eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmelerini temin etmek amacıyla düzenlenen seminerlerin İl Müftülüklerince belirlenecek salonlarda yapılmaya başlandı. 

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak seminerlerde "İbadet Bilinci ve Hac İbadeti", "Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamı", "Yolculuğa Çıkmadan Önce Maddi ve Manevi Hazırlık"," Kadınlara Özgü Konular" "Ana hatlarıyla Hac ve Umre Menasiki","Hazreti Peygamber Mescid-i Nebevi ve Medine",""Hac İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci" konu başlıkları altında sunum yapacakları bildirildi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam