@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamEmniyet, Vatandaşları Uyardı.. O Eposta Bize Ait DeğilEmniyet Genel Müdürlüğü, kurum adı kullanılarak vatandaşlara gönderilen eposta adresinin kendileriyle ilgisi olmadığını, vatandaşların bu konuda uyanık olmasını istedi.

EGM, tarafından yapılana açıklama şöyle;

 11.05.2022 Tarihli Basın Açıklaması

11.05.2022

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve 81 il Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Son dönemde vatandaşlarımızın kullanmış oldukları e-posta adreslerine “turkiyecumhuriyetielugueegm@gmail.com” vb. Emniyet Genel Müdürlüğümüz ile bağlantısı olmayan e-posta adresleri üzerinden dolandırıcılık ve zararlı yazılım içerdiği değerlendirilen e-postalar gönderildiği tespit edilmiştir.

Vatandaşlarımızın kullanmış oldukları e-posta adreslerine gelen bu tarz iletilerin içeriğindeki linkleri açması ve ekinde bulunan dosyaları indirmesi halinde maddi/manevi zarara uğrama riski oluşabileceğinden bu tarz içeriklere itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Emniyet Genel Müdürlüğü

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam