@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamDiyanet Kudüs Sempozyumu Başlıyorİslam’ın darüsselam beldesi Kudüs ve müminlerin kalbi Mescid-i Aksa'yı anlayabilmek ve farkındalık oluşturmak için  Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen "Uluslararası Kudüs ve Mescid-i Aksâ Sempozyumu” Ankara’da başlıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen "Uluslararası Kudüs ve Mescid-i Aksâ Sempozyumu” 21 - 22 Mayıs 2022 tarihlerinde  TDV Kocatepe Camii Konferans Salonu yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenecek sempozyumla, İslam’ın üç hareminden birisi olan Kudüs ve içinde barındırdığı Mescid-i Aksâ başta olmak üzere, diğer dini, kültürel ve tarihi mirasımız hakkında farkındalık oluşturulmaya çalışılacak.

Oturumlar halinde düzenlenecek sempozyumda, “İslam Öncesi Dönemde ve Semavi Dinlerde Kudüs”, “İslami Dönemde Kudüs”, “Kudüs’te İslam Mirası”, “İlim, Sanat ve Edebiyatta Kudüs”, “İslam Kaynaklarında Kudüs ve Mescid-i Aksâ”, “Türkiye ve Kudüs”, “Kudüs ve Uluslararası Hukuk”, “Günümüzde Kudüs” gibi 8 ana başlıkta konular ele alınacak.

Sempozyumla ilgili detaylara ‘https://hac.gov.tr/kudussempozyumu’ adresinden ulaşılabilecek.

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam