@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Duruşma Bahane Avukattan Şaşırtan TepkiKatıldığı icra davasına hazır olmadığını beyan eden açıklamasıyla duruşmayı sonlandırmak isteyen avukat duruşma süresince hakim başta olmak üzere iktidar,muhalefet ve Baro Başkanlarını eleştiren konuşmasıyla şok etti.

IndependentTürkçe'den Cihat Arpacık'ın haberine göre İstanbul Bakırköy Adliyesinde yaşanan olaydan sonra avukat hakkında suç duyusunda bulunuldu.

Başörtülü hakimi görünce duruşma salonunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Kılıçdaroğlu'nu ve eski TBB başkanlarını eleştirmeye başlayan Ankara Barosu avukatlarından M.C hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Arpacık'ın haberine göre, İstanbul Bakırköy Adliyesi 6. İcra Mahkemesinde yaşanan olayda Ankara Barosu avukatlarından M.C  mahkeme hakimi S.A'nın başörtüsünü  "Arap kültürü emperyalizmi simgesi" olarak nitelendirerek " Bu durumun ulusal ve uluslararası sözleşme ve yasalara aykırı olduğunu" iddiasıyla Akparti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde,  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile eski Türkiye Barolar Birliği Başkanları Ahsen Coşar ve Metin Feyzioğlu'nu da suçlarıcı sözler sarf etti.

"Atatürk'ün mirasçısıyım" diyerek sözlerini sürdüren Avukat, müdafi olduğu dosya hakkında bilgisi olmadığını beyan ederek, süre isteminde bulunarak mahkemeden ayrıldı.

Hakim, avukat M:C'in bu beyanlarını tutanağa aynen geçirerek, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ankara Barosu'na, gereğinin yapılması için, duruşma zaptı eklenmek suretiyle suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Haberin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam