@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Dolandırıcılıkta Yeni Aşama "Pencere Yöntemi"Dolandırıcılardan yeni yöntem.. Mağdurlarını pencere yöntemi adı altında bir tuzakla yüklü miktarda icra takiplerine düşürmeye çalışan dolandırıcılar sayısız ocağın sönmesinize, sayısız insanı mağdur etmeye başladı.

"Pencere yöntemi" olarak uygulama, bilinen imza kısmı kesilmiş başka evrakın altına yerleştirilen boş senetlere imza attırılmasıyla başlıyor.

Uzmanlardan edinilen bilgiye göre, kişiye bir kargo kağıdı gibi kağıt imzalatıyorlar. Altında dikdörtgen şeklinde, kesilmiş yuva oluyor, oraya imza attırıyorlar.Kişi, o kağıdı imzaladığını sanıyor oysa altındaki senet ya da boş kağıda imza atmış oluyor. 

Edinilen bilgilere göre şahıslar, mağdurlara bir evrak imzalatırken imza kısmına açtığı pencere sistemi ile kesilerek altına yerleştirdiği senetleri imzalattırdıkları öğrenildi. 

Masum insanları bu şekilde tuzağa düşürenlerin yüzünden, , icra takibinin başlaması ile mal varlığı donan çok sayıda mağdurun ticari hayatının bittiği ve bazı mağdurların intiharın eşiğine geldiği öğrenildi.

Haber @erolkaranetHukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.