@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Diyanetten, Şevval Ayında Umre SürpriziSuudi Arabistan ile Türkiye arasında soğuk rüzgarlara sebepolan Kaşıkçı dosyasının iadesiyle birlikte Türkiye'ye hac ve umre vizesinin önü açıldı. 

Yaklaşık iki yıldır pandemiyi bahane ederek Türkiye'ye giriş izni vermeyen Suudi Arabistan, bir cinayete kurban giden gazeteci Adnan Kaşıkçı'ya ait dosyanın iadesi sonrası yapılan diplomatik görüşmeler neticesinde Türkiye'ye hac ve umre vizesinin verilmesi yönünde kararını verdi.

ERDOĞAN UMREYE GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bayramda umre yapacağı kulislerde konuşulurken , her ne kadar dinen caiz olmasa da, Ramazan ayı sonrası gelen Şevval ayı için umre yapma imkanını bir kaç yıldan beri uygulayan Suudi Arabistan'ın bu girişimi sonrası isteyenler Diyanet organizasyonu ile umre yapabilecek.

Kısa bir süre önce Mekke'ye giderek Hac Daişresi Bakanlığı ile görüşme de yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş dün çıktığı bir televizyon programında da hac ve umre konularında bilgiler verdi.

HAC KURASI YOK, ŞEVVAL UMRESİ KAPIDA

Suudi Arabistan Hac Bakanlığının  2022 yılında yurt dışından ve yurt içinden bir milyon kadar hacı adayını kabul edeceğini ilan etmesinin üzerinden Türkiye'ye verilecek kontenjanın henüz açıklanmadığını söyleyen Erbaş, "Ramazandan sonra inşallah umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız gerekli hazırlıklarını yapsınlar." dediEtiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam