@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Taşköprü Kent Müzesi Tanıtımında Büyük CiddiyetsizlikKastamonu Taşköprü ilçesinde yer alan kent müzesi tanıtımında büyük bir ciddiyetsizlik yaşandığı görüldü. Müze adresi Avustralya görülüyor. Ve binanın işlevsiz bir yapı olarak tanıtılması tepkilere neden oluyor.

Kastamonu Taşköprü Belediyesi tarafından 2016 yılında restore çalışmaları sonucunda yapılan, eski Redif Taburu, Askerlik şubesi ve sağlık ocağının da hizmet verdiği Taşköprü Müzesi olarak 2018 yılında ziyarete açılan Kent Müzesinin tanıtımı için yapılan web sitesinde 3 yılı aşın zamandır büyük bir ciddiyetsizlik içerisinde yayın yaptığı görüldü.

Taşköprü Kent Müzesi için yapılmış bulunan www.taskoprumuzesi.com adresindeki web sitesini görenler, çalışmaların tam bir ciddiyetsizlik, sorumsuzluk, cehalet düzeyinde dizayn edildiğini görünce adeta şaşkınlıklarını gizleyemediklerini ifade ettiler.

Bir kaç sayfadan oluşan Kent Müzesi web sayfasında İngilizce bilgilerin adeta cahil biri tarafından yapıldığı göze çarpmaktadır.

Müzeye ilişkin ana sayfa dışında bir kaç haberle geçiştirildiği, galeri denilen bölümünde bir kaç resim dışında herhangi bir faydalı bir bilgiye rastlanmazken iletişimi sayfasının da müze ya da ilçeyle ilgili olmayan, yakınından uzağından geçmeyen bilgilerin İngilizce olarak yayınlandığı görülmektedir.

Sayfaların hemen yan tarafında yer alan, İngilizce yazıda yapının işlevsiz bir yer olduğu yer alırken  "Bir zamanlar var olan, ancak var olan veya artık görünmeyen bir şeyin görünür bir izi, kanıtı veya işareti: bölgenin sömürge döneminin son kalıntısı olan bir bina. Bir önceki nesilde veya gelişimin daha önceki bir aşamasında tam olarak gelişmiş veya işlev gören bir organ veya parçanın kalıntısı olan ilkel veya dejenere, genellikle işlevsiz bir yapı." şeklinde anlamsız bir açıklamanın okunduğu tercümede yapının utanç verici bir çaıklamaıs görülmektedir.

"Bu web sitesi için kimbilir kaç lira harcanmıştır" dedirten web sitesinde müze adresinin  "Melbourne (Avusturalya'nın) Şehir Merkezinde, Federal Bankadan Sadece Birkaç Mil Uzaklıkta Bulunuyoruz" denilmesi de saçmalığın, müze tanıtımının ne kadar adam sendecilik içerisinde hangi boyutta olduğunu göstermeye yetmektedir.

İşte http://www.taskoprumuzesi.com/ adresiyle yayınlanan ve utandıran web sayfasından görüntüler
Haber @erolkaranet - 01.03.2022


Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.