@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Pandemi İnisiyatifi Bitti, Borçlulara Yasal Takip BaşladıBDDK’nın sorunlu kredileri takibe atma süresi esnekliğinin tamamen uygulamadan kalkmasıyla birlikte yeni icra takipleri açılmaya başladındi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) pandemiyle birlikte bankalara tanıdığı sorunlu kredileri takibe atma süresi esnekliğinin sona ermesiyle birlikte bireysel kredi ve kredi kartı borcundan dolayı borçlu olan vatandaşlara icra takipleri açılmaya başlandı.

Dünya'dan Şebnem Turhan'ın haberine göre, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2022 yılı ilk ayında 107 bin kişi, bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise 145 bin kişi oldu. 2021 Ocak'ta ise kredi borcundan takibe düşen 42 bin, kredi kartı borcundan takibe düşen ise 41 bin kişiydi.

Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre bireysel kredi ve kredi kartı borcunu ödememiş gerçek kişilerden borcu devam etmekte olan kişi sayısı da Ocak 2022 itibariyle 4 milyon 130 bin 354 kişiye çıktı. 


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.