@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Oruç Kabusu Başladı2 Nisan 2022  Cumartesi günü Allah c.c. nasip ederse ayların sultanı Ramazan'a başlamış olacağız. 

Müslümanların 11 aydır hasretle bekledikleri şerefli ay hakkında her yıl olduğu gibi bu yılda ileri geri konuşanların sayısı bir hayli fazla olacaktır. 

Münafıkları ve dini belli olmayanların kabusu olan Ramazan ayı, müminlerin umudu, sevinci, özlemi olarak gönüllerdeki yerini alırken gerek sosyal medyada, gerek yazılı basında ve sayısız internet sitelerinde oruç lehine olduğu kadardan kat be kat fazlasıyla aleyhte yazılmış yazılar çıkacak, televizyonlarda söylemler, açık oturumlar yapılacak.

" Oruç tutacaklara uyarı" "Ama, oruç tutarken dikkat edin" gibi ürkütücü başlıklarla açılan konulardan oruç tutulmaması için ellerinden geleni yapanların sayısı gönlünde iman olanların sevinçlerini kursaklarında bırakmaya yetmeyecektir.

Allah'ın farz olarak tüm Müslümanlara emrettiği ve her Müslümanın senede bir ay tutmakla mükellef kıldığı oruç ibadetini kötülemek, yermek, hiçe saydırmak amacıyla yanıp tutuşanlara verilecek cevap, "Ben orucumu tutarım, sanane" "Ben oruçluyum, benden uzak dur" demek yeterlidir.

Oruç, Allah'ın kullarına emrettiği bedeni bir ibadettir. Bu yıl en fazla 10 saat tutulacak orucun faydaları saymakla bitmez. Ne şeytana uymalı, ne de şeytanlaşmış insanların sözlerine ne de nefsimize göre hareket edelim. 

Kaldı ki, Ramazan ayında bağlanan azgın şeytanlara, terbiye edilen nefsimize göstereceğimiz irade bu ibadeti kabusa çevirmek isteyenlere en büyük tokat olacaktır.

Allah c.c emretti diye faydalı mı zararlı mı, tutalım mı tutmayalım mı, tutsak mı salsak mı diye beynimizden geçirmeden yerine getireceğimiz ibadetimizi kimseye oyuncak yapmayalım. Yaptırmayalım. Fırsat vermeyelim.

Hatta, orucu şu bozar mı bu bozar mı gibi aptal aptal sorular sormayalım. Aptal sorularla o münafıkları ve dini belirsizleri mutlu etmeyelim.

Müslümanların kayıtsız şartsız yerine getirmekle yükümlü olduğu oruç ibadetini kimsenin ağzına malzeme yapmayalım.

Oruç başta olmak üzere Müslümanların ibadetlerini ağızlarına dolayanların kaos içinde yaşamaları devam etsin, it üresin kervan yürüsün.

Erol Kara - 260.3.2022

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.