@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İkametgah Adresi Olmayanlar Tedavi EdilmeyecekSosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, vatandaşların adres bilgilerini kontrol edip, gerekli durumda güncellenmesi gerektiği uyarısı geldi. 

Güncelleme yapmayanlar sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak.

İşte o açıklama

"İkametgah Adresi Bulunmayanlar Hakkında Duyuru

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa göre vatandaşlarımızın Kurumumuz sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeleri için Türkiye’de ikamet etme şartı bulunmaktadır.

Genel sağlık sigortasına ait hak sahipliği işlemleri, kişilerin Ülkemizde ikamet ettiğine dair Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Kayıt Sisteminde (AKS) yer alan bilgileri esas alınarak yapılmaktadır.

Genel sağlık sigortalısı sayılanların sağlık aktivasyon işlemleri (ikili sosyal güvenlik sözleşmesi yapılmış olan ülkelerde ikamet edenler hariç) elektronik ortamda AKS adres bilgileri kontrol edilerek sağlık hizmetlerinden faydalandırılmasına yönelik sistemsel düzenlemeler yapılacaktır.

Bu nedenle vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimde herhangi bir sıkıntı yaşamamaları ve daha iyi hizmet alabilmeleri için adres bilgilerini e-Devlet Kapısı üzerinden veya nüfus müdürlüklerinden kontrol ederek güncellemeleri önem arz etmektedir.

Tüm ilgililere önemle duyurulur."

Kaynak : Sosyal Güvenlik Kurumu

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.