@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Anlaşmalı Boşanan Binlerce Kişiye TakipSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yetim ve ölüm aylığı alabilmek için anlaşmalı boşanan çiftleri takibe aldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK), vefat eden babadan yetim, ölüm aylığı almak için anlaşmalı boşandığı eşiyle yaşamaya devam edenlere yönelik binlerce ihbar geliyor.

İhbarları değerlendiren SGK, harekete geçti.

Türkiye Gazetesi'nden İsa Karakaş'ın haberine göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), vefat eden anne veya babadan yetim, ölüm aylığı almak için anlaşmalı boşanan 4640 kişi hakkında işlem başlattı.

Geçtiğimiz sene sosyal güvenlik denetmenleri tarafından boşandığı eşi ile birlikte yaşamayan 5759 kişi hakkında denetim yapıldı.

Yapılan denetimler sonucunda 4640 kişinin boşandığı eşiyle birlikte yaşamakta olduğu başka bir ifade ile sahte boşanma yapıkları tespit edildi.

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu kapsamında eşinden boşandığı halde, boşandığı eşiyle fiilen birlikte yaşadığı belirlenen eş ve çocukların bağlanmış olan gelir ve aylıklarının kesiliyor.

SGK, maaş kesintisi ve paraların iade talebinin yanı sıra ayrıca sahtecilik suçundan ilgililer hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda da bulunuyor.

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam