@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Taylandlı Adamı Ölümsüz Türk Diye Medyada YutturdularSosyal medyada yayınlanan ve viral hale gelen bir video sonrası Türk medyası Taylandlı adamın haberiyle çalkalandı.

Tüğrkiye'de yayınlanan medyaya göre, 399 yaşında ve Türk olduğu iddia edilen adam adeta haberlerde de viral yağptı. Sosytal medya bu haberle çalkalanırken adamın yaşı konusunda taraflar ikiye ayrıldı.

Sosyal medyada paylaşılan bir videodaki adamın 399 yaşında ve Türk olduğu iddia edildi. Yakın akrabaları doğru açıklama yapsa da sırf reyting kaygısıyla haberi Türk ve 399 yaşında odaklayan asparagas haber sevdalıları okurları da aldatmış oldu.

Gerçek olan yaşlı adamın Türk olmadığı ve Taylandlı olduğu 399 yaşında değil 109 yaşında olduğu, Budist olduğu içinde torununun vaftiz ettiği görüntüler Türk medyasında sansasyon şeklinde yayınlandı.


109 yaşındaki Luang Ta'nın küçük torununu kutsadığı klip 58.3 milyondan fazla görüntüleme aldı..

Klip, Nakhon Ratchasima'da yaşayan 109 yaşındaki 'Luang Ta Yai'nin kliplerini sık sık yayınlayan Tik Tok kullanıcısı auyary13 veya Khun Oui tarafından yayınlandı . 

Bununla birlikte, klibin sahibi Khun Oui, bu Luang Ta'nın, Nakhon Ratchasima, Dan Khun Thot Bölgesi, Ban Klang Tapınağı'nda başrahip olarak 90 yıldır görev yaptığı ve artık yaşlılıktan dolayı fizik tedavi gördüğü için bu vazifesinin bıraktığını ifade etti.

@erolkaranet

İşte o video#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.