@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Kuranı Kerimin Mucizesi Bilimi Yine Şaşırttı 

Geçtiğimiz yıllarda iki büyük buluşla kendisinden söz ettiren İç hastalıkları uzmanı doktor, bu kez de Kur'an-ı Kerim'deki ayetten yola çıkarak bir mucizevi olayı daha açıkladı. 

2016 yılında Uzm. Dr. Abdülkadir Geylani Şahan yaklaşık 38 yıl gibi bir sürede ancak tanı konulabilen, bunun için de ortalama 2400 dolar harcama yapılan “Akdeniz Ateşi” hastalığını (15 dolarlık maliyetle ) bir idrar tahlili ile tespit etmeyi başarmıştı. Bunun yanı sıra milyonlarca insanın muzdarip olduğu kronik romatizmal ağrılar, yorgunluk, halsizlik,  eklem ağrılarının nedeninin gıda intoleransı (alerjisine) bağlı bir sendrom olduğunu tespit eden doktor bu kez teyemmüm abdestinin insan üzerinde nasıl bir etki oluşturduğunu ortaya çıkardı.

İstanbul'da özel bir hastanede çalışan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Abdülkadir Geylani Şahan, Kur'an-ı Kerim'de teyemmümden bahsedilen Maide Suresinden yola çıkarak ilginç bir araştırma yaptı. İnsanlardan el temizliği yapılmadan örnekler alan Doktor Şahan ve ekibi, ardından teyemmüm yaptırarak yeniden örnek aldı.

Çıkan sonuçları karşılaştıran Şahan, teyemmüm sonrası ellerin temizlendiğini gördü. Aldıkları sonuç karşısında çok şaşırdıklarını söyleyen Şahan," Kuran-ı Kerim, insanların hem bilimsel hayatına hem dünya hayatına akla gelebilecek her duruma çok net açıklamalar verebilen bir kitap. Bunları bağlantılı ayetleriyle okumak hikmet metoduyla okumak çok daha kıymetlidir. Biz bunlara çalışıyoruz, herkes de çalışsın istiyoruz" dedi.

Teyemmüm nedir ?

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.