@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Bakırköy Adliyesinde İki Yeni İcra Dairesi Açıldı 

Vatandaşa daha hızlı, güvenli, şeffaf, kaliteli ve adil hizmet vermeyi amaçlanan uygulamayla icra dairelerinin ihtisas konularına göre tek çatı altında toplamayı hedefleyen Adalet Bakanlığı, yeni uygulamasını  sürdürmeye devam ediyor.

Vatandaşlara hızlı ve etkin hizmet verebilmenin yanı sıra, icra dairelerinin verimliliğini artırmak amacıyla bir süredir uygulanan “İcra Dairelerinin Etkinliğinin Arttırılması Projesi” kapsamında İstanbul Bakırköy İcra Dairelerinde Banka Alacakları ve Abonelik Sözleşmeleri İcra Daireleri faaliyete başladı

Uzmanlaşmayı temel alan yeni sistemde kurulan 2 ana icra dairesi, kendi uzmanlık alanlarına göre belirlenmiş işlemleri yürütecektir. Buna göre;

1. Abonelik Sözleşmeleri İcra Dairesi

Abonelik Sözleşmelerinden kaynaklanan para alacaklarına ilişkin takiplerle ilgili olarak, Merkezi Takip Sistemi (MTS) vasıtasıyla takibin ağırlıklı olarak sanal altyapı üzerinden yürütülmesi için kurulmuştur.  

2. Banka Alacakları İcra Dairesi

Alacaklısının BANKA olduğu kredi ve kredi kartına dayalı ilamsız, ilamlı, rehin alacakları ve kambiyo senetlerine dayalı takipler için başvuru yapılacak daire modelidir.


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam