@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Balık Ekmek 30 TL OlduDeniz şehri İstanbul'da kilo ile balık almak herkes için iyiden iyiye hayal iken bu kez Eminönü'de yarım ekmek arası balık satanlar da buna tuz biber ekti. Vatandaş artık ağız tadıyla ekmek arası balıkta yiyemeyecek

Vatandaşın her üründe zamla karşılamalarına sebep olanların arasına balık ekmekçiler de katılmış oldu.

Ve ayaküstü balık hasreti giderenler 30 TL ücret ödemeye başladılar. Şubat ayında bu yana 25 TL'den satılan balık ekmek gelen zamla birlikte %50 zam gören yiyecekler kervanına katılmış oldu.

Bir kaç hafta öncesine kadar 15 TL'den satılan balık ekmek fiyatları 20 TL'ye çıkartıldı. Pandemi süresince lokantaların yanı sıra Eminönü'de sandalla balık satanların da işleri kesat gitmeye başlayınca çözümü balık ekmeğe zam yapmakta buldular. 

Bir palamut balığından üç parça çıkartarak ekmek arasında satış yapan sandalcıların yaptıkları bu zammın üzerine pek çok vatandaş balık keyfinden uzak durmaya başladı. 

Teknelerde kızartılarak pişirilen Norveç’ten ithal edilen uskumrunun 1 tanesinin su ürünleri halindeki satış fiyatının 10/15 TL arasında fiyat bulduğu by günlerde balık ekmekçilerin a'dan z'ye gelen yüksek zamlardan sonra bu şekilde fiyat artırımına gitmek zorunda kaldıklarını dile getirdiler.

İstanbul Eminönü'nde tekne ve lokantalarda 30 TL gibi bir fiyatla satılan balık ekmek Üsküdar balıkçılar çarşısındaki dükkanlarda  20/25 TL fiyatla satıldığı görüldü.

Haber @erolkaranet - 22.01.2022

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam