@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İçeceklerden Sonra Çikolatalara Da O Zehri Koydular'den 70'e 
Tarım Bakanlığı tarafından gıdada kullanılması yasak olan bir maddenin çikolata ve şekerlere konularak piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

7'den 70'e  hemen herkesin her yerde satoılan ve kolaylık temin edebildiği enerji içeceklerine katılan "sildenafil" adlı zehirli maddenin çikolata, bal ve şekerleme maddelerine katılarak piyasaya sürüldüğü polislerin yaptıkları baskınlar sonrasında ortaya çıktı

Geçtiğimiz aylarda sağlığa zararlı olduğu için Tarim Bakanlığınca ortaya çıkartılan ve içerisinde bulunan katkı maddelerinden biri olan "sildenafil" adlı maddenin içerdiği enerji içeceklerinin kalp ve tansiyon hastalarını dahil bir çok hastalığa sebep olarak ani ölümlere yol açtığı açıklanmıştı.

Pek çok ülkede yasak edilmesine, Sağlık sektörü tarafından  “kesinlikle içmeyin” demesine rağmen halen piyasada rahatça satılan enerji içeceklerinin içinde bulunan Sildenafil maddesi – sözde enerji arttırıcı – içecekler içerisinde yer alan maddenin çikolata ve şekerleme piyasasında kullanıldığına dikkat çekilerek çocuklara verilecek olan şekerlemeler için dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

Kasım ve Aralık ayları içerisinde Ankara merkezli İstanbul, İzmir, Antalya, Aksaray, Konya, Nevşehir, Gaziantep, Kayseri ve Samsun olmak üzere 10 ilde, gıda ürünlerine etken madde katarak "cinsel gücü artırıcı" diye piyasaya süren suç örgütüne yönelik eş zamanlı yapılan operasyonlarda şekerlemelerde kullanılan "Sildenafil" adlı maddeden yüzlerce kilo ele geçirildiği açıklandı.

Sildenafil nedir ?

Özellikle kadınlar üzerinde son derece tehlikeli etkileri olan Viagra’nın etken maddesi Sildenafil sağlık açısından da ölüme götüren düzeyde ciddi riskler taşıyor. Enerji içeceklerinde ve şekerleme endüstrisinde üretilen ürünlerin içerdiği ilaçlar ne kontrollü ne izinli, son derece tehlikeli, tansiyon ve kalp riski bulunan hastaları Allah korusun ölüme götürür.”

Sildenafil, sertleşme bozukluğu, pulmoner arteriyal hipertansiyon ve yüksek irtifa pulmoner ödemini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Bu durumları, kan damarlarını gevşeterek tedavi eder. İlacın yan etkileri baş ağrısı, baş dönmesi, bulanık görüş ve düşük kan basıncını (tansiyonu) içerebilir. Kalp hastalığı, karaciğer işlev bozukluğu veya böbrek hasarı olan hastaların kesinlikle kullanmaması gereken bir maddedir. 
Kasları gevşetmeye ve vücudun belli bölgelerinde kan akışını hızlandırmaya yarayan sildenafil cinsel uyarılmada kullanılıyor. Erkeklerde sertleşme sorunu ve iktidarsızlık gibi durumlarda kullanılıyor. Kalp problemi olanların kesinlikle kullanmaması gereken bu madde kadınlarda ve 18 yaşın altındakilere de yasak. Ani görme kaybı, ani duyma kaybı, düzensiz kalp atışı, ellerde ve ayaklarda şişlik, nefes darlığı, bayılma ve çok uzun süre peniste sertleşme gibi yan etkiler yapabiliyor. Kalp hastalarında atar damarın genişlemesine neden olarak ölümcül etki gösteriyor.#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.