@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


erolkaranet'e Hoş Geldiniz.

Reklam

Grev Yapacak Doktorlara Soruyoruz.. Ya Hasta HakkıTBMM Genel Kurulu'nda hekim ve diş hekimlerinin özlük haklarında iyileştirme yapılmasını öngören düzenleme teklif geri çekildi.

TBMM Genel Kurulu’nda sağlık personelinin özlük haklarına ilişkin düzenlemelerin geri çekilmesi üzerine Türk Tabipleri Birliği grev karar aldı.

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (HEKİM-SEN) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) grev çağrısı yaptı.

İki kuruluş da grev kararı aldı. HEKİM-SEN üyesi doktorlar 14-15 Aralık yarım gün, 16 Aralık Perşembe tam gün iş bırakma eylemi yapacak.

Alınan grev kararı, doktorların haklarını istemesi nedeniyle, bir hak arayışı hakkı olarak yansıtılıyor.

Öte yandan, günlerce randevu almak için çaba sarfeden, aldığı randevu için günlerce bekleyen, günler, haftalar hatta aylar öncesi alınan randevu günü gelen hastalar, hasta yakınlarının hakkı ne olacak.

Onbinlerce değil yüzbinlerce hasta mağdur olunca, doktorların hak aramak için yaptıkları eylemin doğru bir karar olduğu asla söylenemez.

Kendilerinin hakkı için, bir başka kitlenin hakkını gasp etmek adaletsizlik, düşüncesizliktir, insanlara yapılmış zulümdür

Siz hak alamıyorum diye, özel hastanelerde greve giden doktorları duydunuz mu ?

Sıkıysa özel hastane çalışanı sağlıkçı olarak, doktor olarak grev yapsanıza..

Kapının önüne konulacağınızı çok iyi biliyorsunuz..

Hekim eylemleri ile söylemlerinin örtüşmediği bir ortamda ilaveten grev Tıp Etiği İlkelerini ihlal etmektir. Hastaların bu eylemlerle zarar görmedikleri iddiasına karşın, hekimlerin uymak zorunda oldukları "zarar vermeme, yararlı olma, adalet ve özerkliğe saygı " ilkeleri ihlal edilerek hastaların zarar görmelerine sebep olunmuştur.

Hekimlerin Grev ve İş Yavaşlatma Biçimindeki Eylemleri Etik Açıdan Haklı Görülebilir mi ?

@erolkaranet
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginizi Çekebilir

Reklam