@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Yapıları Gereğince Denetlemeyenlere Ceza Yağdı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü,  çeşitli denetimler sonucu yapı denetim firmalarına cezalar verdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, denetim sorumluluğunda bulunan yapıları 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkındaki Kanundaki hükümler doğrultusunda denetlemediği anlaşılan firmalara Kanunun 8. maddesi uyarınca idari para cezası verilmesine sebep olan sorumlu denetim elemanlarına üç yıl süre ile faaliyetten men cezası verdi.

Denetimler kapsamında yükümlülüklerini yerine getirmeyen yapı denetim firmalarına ve bunlara sebep olan elemanlara kesilen cezalar 16 Kasım 2021 gün ve 31661 sayılı Resmi Gazete’de açıklandı.

Buna göre çok sayıda eleman üç yıl süresince 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanunun 8. maddesinin sekizinci fıkrası uyarınca herhangi bir yapı denetim veya laboratuvar kuruluşunda teknik bir görev almaması ve başka bir yapı denetim veya laboratuvar kuruluşunun ortağı da olmaması yönünde men cezası aldı.

Men cezası alan Yapı denetim elemanları hakkında verilen karar için tıklayınız

Haber @erolkaranet


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam