@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Uzun Sözün Kısası.. Korona İlaçlarının Faydası YokYeminli doktorların batı tıp dergilerinde Korona aşısının menşeinin olmadığı iddiasından sonra Türkiye'de hastalara dağıtılan Favipiravir adlı ilacın da hiç bir işe yaramadığı artık kanıtlandı.

Testi pozitif çıkan her vatandaşa Sağlık Bakanlığı’nın tedavi paketi götürülüyor. Filyasyon ekiplerinin götürdüğü bu pakette yer alan favipiravir ilacının tedaviye etkisi olmadığı yönündeki tartışmalara Koç Üniversitesi’nde Prof. Dr. Önder Ergönül liderliğinde bilim ekibi noktayı koydu. Beş ay süren ve sonuçları Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları dergisinde (Eur J Clin Microbiol Infect Dis) yayınlanan meta analiz çalışması, ilacın tedavide etkisinin olmadığını gösterdi. “İlaç etkisiz. Bu ilacı almakla solunum desteğini azaltmıyorsunuz. Gelişmiş ülkeler bir yıldır kullanmıyor ama biz ısrar ediyoruz” diyen Prof. Dr. Ergönül, araştırmanın sonuçlarını DÜNYA’ya değerlendirdi.  

Konuyu gündeme taşıyan hürriyet yazarı Prof.Dr. Osman Müftüoğlu, konuyu bugünkü köşesine taşıdı...

Müftüoğlu'nun yazısında, salgının başından bu yana COVID-19 hastalarına hatta hastalık belirtisi göstermeseler bile PCR testi pozitif çıkanlara önerilen antiviral bir ilaç olan Favipiravir'in etkinliğinin  0 noktasında olduğunu net ve açık olarak belli oldu.

Hep söylediğimiz gibi, yapılan aşıların da birilerine rant sağlamaktan öte insan sağlığına hiç bir faydası olmadığı ortaya çıkacaktır.


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam