@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Türkiye'den 9 Liseye Uluslararası Diploma AyrıcalığıTürkiye'deki 9 devlet lisesinin Uluslararası Bakalorya (IB) organizasyonunun "diploma" ve "orta yıllar" programlarından yetkilendirme belgesi aldığı öğrenildi. Mezun olduklarında IB diploması alacak öğrenciler ABD ve Avrupa'daki üniversitelere girişte ayrıcalık kazanacak.

Türkiye'deki 9 devlet lisesi, dünya çapında geçerliliği olan Uluslararası Bakalorya (IB) organizasyonunun "diploma" ve "orta yıllar" programlarından yetkilendirme belgesi aldı.

Proje okulu da olan liseden mezuniyetlerinde uluslararası geçerliliği bulunan IB diploması alacak öğrenciler, ABD ve Avrupa'daki üniversitelere girişte ayrıcalık kazanacak.

Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi, Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi, İstanbul Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nilüfer Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Vefa Lisesi Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi olmak üzere 9 devlet okulunun imkanlarından faydalandığı Uluslararası Bakalorya (IB) eğitimi dünya çapındaki okul topluluklarına yönelik dört adet yüksek nitelikli ve zorlu eğitim programı sunarken daha iyi, daha huzurlu bir dünya yaratmayı amaçlar.

Uluslararası Bakalorya ne işe yarar?

Uluslararası Bakalorya, kültürlerarası anlayış ve saygı ile daha iyi ve daha barışçıl bir dünya oluşturulmasına yardımcı olacak araştıran-sorgulayan, bilgili ve duyarlı genç insanlar yetiştirmeyi amaçlar.

IB Uluslararası Bakalorya Bursu nedir?

Uluslararası Bakalorya (IB) Programı 16-19 yaş arası öğrenciler için hazırlanmış, geniş kapsamlı, üniversite öncesi iki yıllık bir programdır. ... Türkiye'deki bazı liseler de IB diploması sunmaktadır. IB diploma programına katılan öğrenciler Türk müfredatına ek olarak, IB dersleri de almaktadır.

IB diploma ne işe yarar?

IB Diploma Programı (DP), 16 ila 19 yaşları arasındaki öğrencileri üniversitede ve sonrasındaki yaşamlarında başarılı olmaları için hazırlayan, final sınavlarının bulunduğu, akademik olarak zorlayıcı ve dengeli bir eğitim programıdır. ... Program, dünyanın önde gelen üniversitelerinden takdir ve saygı görmektedir.

IB diploması hangi ülkelerde geçerli?

IB eğitimi yapan öğrencileri kabul eden üniversiteler arasında Oxford, Harvard, Sorbonne gibi dünyanın en iyi üniversiteleri vardır. IB günümüzde, Amerika, Kanada, İngiltere ve pek çok Avrupa ve Avustralya Üniversiteleri tarafından kabul edilmektedir.

IB diploması nasıl alınır?

Bu diplomayı almaya hak kazanabilmek için, IB anlaşması olan bir okula gidiyor olmak, altı gruba ayrılmış olan IB derslerini almak, sınavlarını geçmek ve ek olarak verilen üç ayrı temel gerekliliği de tamamlamış olmak gerekir.

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam