@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Türk Dünyası Eğitimde Birleşti. MEB Müfredat DeğiştirdiUluslararası Türk Akademisi Bilim Kurulu'nun İstanbul'da gerçekleştirdiği 4. Toplantısının ardından alınan kararlar uygulamaya geçmeye başladı.  Toplantı sonrası MEB, “Ortak Türk Tarihi”, “Türk Dünyası Coğrafyası” ve “Ortak Türk Edebiyatı” derslerinimüfredata aldı.

İstanbul’da 4 Kasım 2021 tarihinde Türk Konseyi Eğitim Bakanları 6. Toplantısı ve Uluslararası Türk Akademisi Bilim Konseyi 4. Toplantısı, Milli Eğitim Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleşmişti.

Bakan Özer, toplantıda “Türk Dünyası Coğrafyası” ve “Ortak Türk Edebiyatı” derslerinin 2022-2023 eğitim-öğretim yılından itibaren 9, 10 ve 11. sınıflarda seçmeli ders olarak verileceğini söyledi.

MEB UYGULAMAYI OKULLARA BİLDİRDİ

MEB, özel ve resmi tüm okulların ortaöğretim bölümlerinde haftalık ders çizelgesinde değişiklik yapıldığını ilgili birimlere genelge ile gönderdi.  

Yapılan değişiklikte seçmeli dersler arasına "Ortak Türk Edebiyatı", "Ortak Türk Tarihi" ve "Türk Dünyası Coğrafyası" derslerinin eklendiğini ve  2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olacağını belirtildi...

KAZAKİSTAN ORTAK TÜRK TARİHİ DERSLERİNE BAŞLADI

Kazakistan Bakanı Ashat Aymağanbetov, “Ortak Türk Tarihi” dersinin Kazakistan okullarında başarılı bir şekilde okutulmakta olduğunu ifade etti. Aynı şekilde, Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev, “Ortak Türk Tarihi” dersinden memnun olduğunu ve bu bağlamda Akademinin çalışmalarını takdir ettiğini söyledi.

Ortak Türk Tarihi konusundaki gelişmelerin konuşulduğu Uluslararası Türk Akademisi Bilim Kurulu 4. Toplantısı’na Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Darhan Kıdırali, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kazakistan Eğitim Bakanı Ashat Aymağanbetov, Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ve Kırgız Cumhuriyeti Bakanı Bolotbek Kupeşev katılım göstermişti..

Haber @erolkaranet

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam