@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Topkapı Sarayı’nın Süvarileri İlgi ÇekiyorTopkapı Sarayı'nı koruyan jandarma birliği ilk günkü ilgisini sürdürüyor. Turistlerin yoğun ilgisi eksik olmuyor.

Topkapı Sarayı’nda görev yapan Atlı Jandarma Timi ilgi çekmeye devam ediyor.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapan Atlı Jandarma Takım Komutanlığı 8 Nisan 2014 tarihinde Topkapı Sarayı’nda görevine başlamış. 

Bostancı Ocağı döneminde ‘Atlı Haseki Birliğinin’ mirasını sürdüren Atlı Jandarma Timleri, Topkapı Sarayı içerisinde Birinci Avlu ve Dördüncü Avlu ile Gülhane Parkı’nda Osmanlı İmparatorluğu döneminin tarihi dokusunu yaşatmak amacıyla önleyici devriye faaliyetleri icra ediyor.

Atlı Jandarma Timleri Topkapı Sarayı’nın taşlı yollarında icra ettiği bu devriyeler esnasında atların çıkardıkları nal sesleri ziyaretçilerin geçmişe kısa bir yolculuk yapmasını sağlıyor.

Topkapı Sarayı’nın dış ve çevre korumasında 6 binici, 4 at ve 3 at bakıcısından oluşan Atlı Jandarma Timi, sabah 2, öğleden sonra 2 saat olmak üzere günde 4 saat devriye görevi yapıyor.

Saray bahçesine farklı bir hava veren birlikte atların gösterişli halleri hayranlıkların artmasına neden oluyor.

Atlı birliklerin sesini önce zemindeki taşların üzerine vuran nal sesleriyle anlıyorsunuz… Turist kafileleri atların etrafını sarıyor. Hemen herkes hatıra fotoğrafı çekilmek ya da atları sevmek istiyor.

@erolkaranet


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.