@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Nihayet, Diyanet Karar Verebildi.Diyanet İşleri Başkanlığı bugün cuma namazı itibarıyla ülkedeki tüm camilerde safların eskisi gibi olması için genelge gönderdi. Bugünden itibaren camilerde saflar yanaşık düzende kılınacak.

Dünyayı saran korona salgını yüzünden 13 Mart 2020 tarihinden beri, cami ve mescitlere tedbir ve kısıtlama getiren Diyanet sitemizden ve bir çok vatandaşın talepleri doğrultusunda bugün yayınladığı genelge ile safların eski şekilde kurulmasına izin verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı bugün 81 ile 'saf düzeni' hakkında bildiri gönderdi. Diyanet İşleri Başkanlığından gönderilen  'Cami ve Mescitlerde saf düzeni" başlıklı genelge şöyle;

"Covid-19 salgını kapsamında vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla 13 Mart 2020 tarihinden itibaren cami ve mescitlerde Başkanlığımızca gerekli tedbirler alınmış, gerek din görevlilerimiz gerekse vatandaşlarımız tarafından konuya gereken hassasiyet gösterilmiş, ilgili kurumlarca malum olduğu üzere cami ve mescitlerde salgın kaynaklı problem yaşanmamıştır.

Kış şartları sebebiyle açık alanlarda namaz kılma imkanı kalmaması, ülke genelinde 18 yaş ve üstü nüfusun büyük oranda aşılanması ve toplumumuzun salgın tedbirlerine riayet konusunda alışkanlık kazanmış olması göz önünde bulundurularak yeni düzenlemenin yapılması gerekli görülmüştür.

Bu itibarla temizlik ve maske kurallarına uyulmak kaydıyla cami ve mescitlerde cemaatle kılınan farz namazların normal saf düzenine göre eda edilmesi hususunda bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim."

İLGİLİ HABERLERİMİZ

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam