@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Nafaka Ödeyenler Bu Hatayı YapmayınBoşanmaların ,ayrılıkların devamında erkek yada kagdın olsun taraflar birbirlerine bir şekilde nafaka ödemekle yükümlü oluyor. Bu yükümlülük nedense her erkeklerin sırtına biniyor.

Nafaka ödeme süresi, çocuklar reşit olana, ya da okul bitirip çalışma hayatına atılan kadar, genellikle kadınlar bir başkasıyla evlenene kadar veyahut ölüm gelene kadar sürmektedir.

Nafaka ödemeleri genellikle icra daireleri üzerinden yapılsa da , bazı taraflar anlaşmalı olarak nafakayı kişiler adına bankaya yatırmaktadır.

İşte, haberimiz bankaya yatıranları ilgilendirecek durumda..Aman siz,siz olun birazdan anlatacağımız hatayı yapmayın..

Nafaka yükümlüsü taraf, ödemesi gereken miktarı yatırırken dekontun açıklama hanesine yazarak paranın ne için yatırıldığını belirtmiş oluyor.

Ola ki, bu açıklama hanesine farklı bir açıklama yazdınız ve bu paranın nafaka olduğuna dair bir belirti yok.İşte bu durumda, siz nafaka niyetiyle para göndermiş olsanız da,yazıulı olan açıklamada bu belirtilmemişsse,siz o döneme ait nafakayı bir kez daha hem de faizyle bir kez daha göndermek zorunda kalabilirsiniz.

Hatta, nafakayı gönderdiğiniz kişi nafaka ödenmedi diye size dava açabilir, icraya verebilir.

Bunun için size  tavsiyemiz, eğer nafakayı icra yoluyla değil de banka havalesi ile gönderiyorsanız; mutlaka hangi ay ve hangi döneme ait nafaka olduğunu dekontta mutlaka belirtiniz. 

@erolkaranet - 05.11.2021

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.