@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Konsolosluklara Sekreter Alınacak
Dışişleri Bakanlığı Konsolosluklara En Az Lise Mezun Sekreter Alacak

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yurt dışında bulunan Türkiye Cumhuriyeti konsoloslukların görevlendirilmek üzere yazılı ve sözlü sınav ile Türk uyruklu sözleşmeli sekreter alacak.

Bakanlık en az lise mezunu bay veya bayan adaylar arasından 41 üst yaş sınırı ile sekreter alımı başvuru şartları sunuldu.

İşte Ortak Nitelikler

ÖNEMLİ: Sınav belirtilen şehirlerde düzenlenecek olup, pasaport, vize ve seyahat işlemleri adayların kendi sorumluluklarında olacaktır.

I) ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak,
3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Millî Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),
8. Çok iyi derecede yabancı lisan bilmek,
9. Bilgisayar kullanabilmek.

II) BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adres, telefon numarası, e-posta adresine özgeçmişte yer verilmelidir),
2. Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
3. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.
4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.
5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. Yurtdışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup, başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünde “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgesini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.
6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

Sözkonusu belgelerden E-devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Hangi konsolosluk sekreter arıyor. Buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz

******************

Konsolosluklarda Sekreter Olarak Çalışmak İsteyenlere #Fırsat

#insankaynakları #personel #kamuiş #kamu #işarama #ilan #seriilan #dışışleri #sınav #lisemezunu #kamuhaber #Büyükelçilik #sözleşmeli #sekreter #yurtdışı #işimkanı #işilanı #türk #konsolos #aday
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.