@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Emekliler, Banka Promosyonu Size Tuzak Olmasın



Emeklilerin maaşlarını şubelerinden alması için reklam kampanyalarına hız veren bankalar kesenin ağzını açtı.

Milyonlarca emekli maaş hesabı sahibi emeklilerin taahhüd vermeleri karşılığında yeni promosyon döneminde 3 yıllık sözleşme imzalayanlara 500 ile 2500 lira arasında promosyon ödemesi sağlayan bankalar cazip reklamlarla müşteri avına çıktı.

1500 lira altında maaş alanlar taahhüt verecekleri bankaya göre, 500 lira ile bin 750 lira arasında promosyon alabiliyor. Maaşları bin 500 ile 2 bin 500 lira arası olanlara ise 625 ile 2 bin 100 lira arası, maaşları 2 bin 500 lira üzerinde olan emekliler ise 750 ile 2 bin 500 lira arasında değişen promosyon ödemelerini alabiliyorlar.

Bir çok banka taahhüt süresini biten emekli müşterilerin haber vermeden otomatik olarak hesaplarına promosyon bedelinin kendi inisiyatiflerine göre ödeme yaparak sözleşme yenilenmiş gibi işlem yapmaya başladı. Promosyonun farkında olan bazı müşteriler kendilerine daha fazla imkan tanıyan bankalara yönlenirken, durumdan habersizler bankaların bu tuzağına düşmektedir.

Her yıl yenilenen bu kurgunun kurbanı olan emeklilere erolkara.net olarak tavsiye olarak şu konulara dikkat etmelerini öneriyoruz.

  • Öncelikle maaşınızı alan bankanın vereceği promosyonun en iyi olanını almaya çalışınız. Bunun için bankalarla görüşünüz.Bankanın vereceği promosyonun yüksekliği size fayda getirecektir.
  • Taahhüt verdikten sonra geri adım atmayacağınızı bilmelisiniz.
  • Bankanın havale, eft gibi ücretlerinin size bedava olup olmadığını araştırınız. Ola ki taahhüt süresince bankadan yapacağınız işlemlere yüksek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. İşlemlerden ücret alacak olan bankalarla çalışmayınız
  • Kredi kartı yıllık ücretinin olup olmayacağını öğrenin. Aksi halde yılda bugünkü değeri ile 200 TL'ye varan ücret ödeyerek almış olduğunu promosyondan fazlasını her yıl ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yıllık ücret isteyecek olan bankalarla çalışmayınız
@erolkaranet - 16.11.2021

İLİŞKİLİ YAZILARIMIZ


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.