@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Diyanet'in Kudüs Tur Fiyatları Zamlı GeldiAylar sonra pandemi dolayısı ile yapılamayan Kudüs Turları için firmalarla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı kolları sıvadı. Kudüs turu başladı. Özel sektöre göre bir kamu kurumu olan Diyanet'in verdiği tur fiyatları dudak uçuklattı.

Diyanet İşleri Başkanlığının yazılı açıklamasına göre, ilk tur için son başvuru 10 Aralık 2021'e kadar yapılabilecek. 2022 yılı boyunca 37 tur düzenlenecek. "üç gece dört gün" şeklinde gerçekleştirilecek ziyaretlerde, iki ayrı konaklama türü olacak. Geçmişteki turlarda da 3 öğün yemek verem Diyanet, bu yıl da yolculara otelde kahvaltı ve akşam yemeği yerel lokantalarda ise  öğle yemeği verecek. 

Kafilede yer alacak olan irşad personelinin dışında ziyaret edilecek yerlerin bilgisine daha fazla sahip olan rehberlerin çalıştıracağını da belirtti. 

Tur öncesi verilecek olan eğitim seminerlerine Kudüs, Filistin, gezilecek yerler ve işgal edilmiş topraklarda nasıl davranılması konusunda bilgiler paylaşılacak. Tura katılanlar, ilgili makamlarca Kovid-19 salgını nedeniyle alınmış tüm tedbir ve kurallara uymakla yükümlü olacak. (Tedbirleri öğrenmek için buraya tıklayınız) Yolculara seyahat sigortası da yapılacak.

Özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlarda aynı süre içerisinde yapılacak olan turlarda iki öğün yermek verirken, fiyatları 500-700 Dolar civarında tutarken Diyanet İşleri Başkanlığının 775 ila 1085 Dolar arasında fiyat açıklaması dikkat çekti. Ayrıca tek ve üç kişilik odaların olmadığı listelerde kalınacak otel sayısında çeşitlilik görüldü. 

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 - 2020 yıllarında düzenlediği Kudüs turunda kişi başına iki kişilik odalarda 2950 Riyal ( Bugünkü dolar kuru karşılığı 787 Dolar) 3550 Riyal ( ( Bugünkü dolar kuru karşılığı 946 Dolar)  ve 3650 Riyal  ( Bugünkü dolar kuru karşılığı 973 Dolar) ücret almıştı.

Haber @erolkaranet

*****

Diyanet'in Kudüs Turları Başladı

#pandemi #KudüsTurları #Diyanet #Kudüs#tur #turfiyatları #konaklama #Kafile #turistikturlar #filistin #quds #palestina #visa #vize #korona #covid19 #tedbir #mescidiaksa #masjidiaqsa #tedbir #pasaport #seyahat #israil #aşı #sağlık #turizm #tourism
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam