@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Almanya Türküleri Grubu
Almanya ile Türkiye arasındaki iş göçü anlaşmasının üzerinden geçen 60 yıl içinde pek çok şey yaşandı. Sevinçler, hüzünler, kederler, özlemler. Bu zaman içinde tüm bu duygular ritimlere ve melodilere döküldü.  “Almanya Türküleri” müzik grubu, son 60 yılın acı tatlı tüm bu duygularını barındıran “Almanya Türküleri” konseri vermeye devam ediyor

“Yıllar boyunca ne listeye girdiler ne de bir ödül aldılar. Sanki yok hükmündeydiler. Onca yıl onlardan yükselen seslere kulak kabartan çıkmadı. İlk başlarda ne kameralar üzerlerine çevrildi ne de gazeteler, dergiler sayfalarını onlara açtı. Sadece Almanya’da mı? Köklerini bırakıp geldikleri o uzaklarda kalmış vatanlarında da kimsenin onlardan haberi olmadı. Oysa satış rakamları inanılmazdı.

1974 yılında Almanya’da müzik sektörünün en büyük hitlerinden biri; Vicky Leandros’un seslendirdiği “Theo, wir fahren nach Lodz” parçasıydı. Resmi rakamlara göre plak tam 400 bin kopya satarak, tüm Almanların gönlünü fethetti.Oysa bir yıl kadar sonra hayranlarının “Köln Bülbülü” namıyla andığı Yüksel Özkasap’ın “Beyaz Atlı”sı, Leandros’un satış rakamlarını ikiye katlayıp 800 bini aşacaktı, ama bunu fark eden dahi çıkmayacaktı. “Beyaz Atlı”nın Almanya’da tüm zamanların en çok satan plaklarından biri olduğundan belki hâlâ kimsenin haberi yok.”

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam