@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Zalim Yahudi, Türkiye'nin Restore Ettiği Mezarlara SaldırdıTarih boyunca zulmün tek örneği olan Filistin'deki Yahudi işgalciler,Doğu Kudüs’te bulunan ve Türkiye tarafından restore edilen,Müslümanlara ait olan Yusufiye Mezarlığı'nı sözde park yapmak için talan etti. 

İsrail mahkemesinin kararı sonrası İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi ekipleri İsrail güçleri koruması eşliğinde iş makineleriyle Yusufiye Mezarlığı'na gelmişti. Ekipler Filistinli, Iraklı ve Ürdünlülerin bulunduğu mezarları tahrip etmişti.

Kudüs’ün en eski mezarlıklarından olan Yusufiye Mezarlığı, doğu surlarının hemen dibinde, sur kapılarından olan Esbat Kapısı’ndan çıkınca sol tarafta yer alır. Kapının sağ tarafında ise Baburrahme Mezarlığı bulunur. Kudüs'te yüzyıllara tanıklık etmesi ve bölgede yaşamış Müslüman toplumların da izlerini taşıyor olması nedeniyle önemli bir konuma sahip olup, içinde onlarca sahabeyi de barındırmaktadır. Çok sayıda ilim adamının ve devlet yöneticisinin cenazesi buraya gömülmüş. Dolayısıyla bu şehirde asırlar boyunca yaşamış Müslüman toplumların izlerini taşıyor.

TİKA tarafından surlara konuşlan bu tabelayı 2020'de Yahudiler söktü

İşgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa’nın yanındaki Yusufiye Mezarlığının bakım ve onarımı 2010 yılında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA tarafından yapılmıştı.

Siyonist işgal yönetimi bundan önce de Memenullah ve Baburrahme mezarlıklarında bulunan çok sayıda mezar siyonist işgalcilerin vahşi yöntemleriyle yıkılarak veya yakılarak tahrip edildi.

Kudüs’ün  İşgal rejimine bağlı Kudüs Belediyesi bu alanda uzun süreden beri Tevrat Parkı adını verdiği bir proje üzerinde çalışıyor ve Yusufiye Mezarlığı’nı da yıkarak bu projeye katmak istiyor. 

Yusufiye Mezarlığı 2015

Kudüs'teki Müslüman mezarlıkları için tıklayınızEtiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam