@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Yazmıştık.. Hz. Cabir Cami Restorasyonu Başladıİstanbul Fatih'te bulunan Hazreti Cabir Cami olarak bilinen Atik Mustafa Paşa Camii depremde oluşan hasar ve çevresinin restore çalışmalarının planlaması nedeniyle  nedeniyle iki yıldır kendi haline bırakılmıştı. 

Geçtiğimiz aylarda erolkara.net olarak  haberini yaptığımız cami bu zaman zarfında bazı kendini bilmezler yüzünden tahrip edilmeye başlamıştı. Vakıflar Genel Müdürlüğü restorasyon ihalesini tamamladıktan sonra cami ve çevresinde çalışmalar başladı.


Bekiroğlu inşaat ve restorasyon firmasınca 19 Nisan 2023 tarihinde bitirilmek üzere 8 milyon 296 TL bedelle ihalesi tamamlanan cami de çalışmalar başladı. 


İstanbul Fatih Ayvansaray Mahallesi Çember Sokağı’nda bulunan ve içinde Ebû Eyyûb el-Ensârî’nin alemdarı olduğu kabul edilen Câbir b. Abdullah (veya Câbir b. Semüre) el-Ensârî’nin makamı bulunduğundan dolayı Hazreti Câbir Camii de denilen Atik Mustafa Paşa Camii depremde gördüğü hasar yüzünden restore edilmek üzere 2 yıl önce kapatılmıştı.


Edinilen bilgiye göre İstanbul Vakıflar Bölge Müdürülüğü cami için 8 Nisan 2021 tarihinde "İstanbul ili, Fatih ilçesi, 2830 ada 64 parselde yer alan Atik Mustafa Paşa (Kocamustafa Paşa- Hz.Cabir) Camii, Türbesi ve Çevre Düzenlemesi Uygulanması. (Restaorasyon) İşi" açıklamasıyla ihaleye çıkmış.

@erolkara.net - 25.10.2021

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.