@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Önce Kaderine Terk Ediyorlar. Temizleyince Adı BULDUK Oluyor
İki yıl önce ilgililere duyurduğumuz Eyüp Sultan ilçesindeki mezarlıkların adeta talan edildiği, çöplüklere döndüğü haberine ilgisiz kalan ilgililer, bugünlerde bir mezar yerinin bulunmasını sosyal medyaya taşıdılar.

İBB'nin sosyal medyadan paylaştığı ve  Kadiri tarikinden Şeyh Seyyid İsmail Nefi'ye ait olduğu iddia edilen mezarın yıllardır çöplük içinde kaldığı, yapılan bakım ve temizlik esnasında mezartaşının ortaya çıkartıldığı belirtiliyordu.

2019 yılında yaptığımız "Eyüp Sultanda Tarihi Mezar Taşları Tahrip Ediliyor, Yetkililer Uyuyor" başlıklı haberimizde başta Eyüp belediyesi, İBB Mezarlıklar Müdürlüğü ve İBB kültür Varlıkları Daire Başkanlığı ve dahi konuyla ilgili bulunan tüm birimlerin dikkatini çekecek haberimizde tarihi mezarlıkların içler acısı halini dile getirmiştik.

Ne yazık ki değişen bir şey yoktu. Ve tarihi mezarlıklar kaderine terk edildiği gibi adeta çöp döküm alanı haline gelmeye devam etmektedir.

Sosyal Medyadan İBB'nin Genel sekreter yardımcısı Mahir Polat, bugün yaptığı yukarıdaki paylaşımıyla temizlenen çöplük alanında mezar taşı bulunduğunu söyleyerek çok büyük bir keşif yapılmış gibi paylaşımda bulundu.

Oysa yapılan abartılacak ve sosyal sitelerde paylaşılacak bir durum söz konusu olamazdı. Çünkü, bu mezarlıkların üzerilerinin çöple, molozla  kaplanmış olması belediyelerin suçudur.

Dileriz, başta EyüpSultan ilçesinde olmak üzere tüm tarihi mezarlıklar elden geçirilir. 

@erolkaranet - 12.10.2021

İLGİLİ HABERİMİZ

"Eyüp Sultanda Tarihi Mezar Taşları Tahrip Ediliyor, Yetkililer Uyuyor"#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.