@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

İstanbul Barosunu Sarsan Avukatİstanbul Barosu'nun yeni dönem yönetimini belirlemek için pandemi nedeniyle geciken genel kurul seçimi 17 Ekim 2021'de yapıldı.

7 adayın yarıştığı seçimi, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'ndan Avukat Mehmet Durakoğlu 3. kez kazandı. (Haber için tıklayınız)

Resmi sonuçlara göre Durakoğlu, 26 bin 30 oyun yüzde 32,67'sini (8 bin 503 oy) aldı. Hasan Kılıç oyların yüzde 23,46'sını, Mustafa Gökhan Ahi ise yüzde 23,03'ünü aldı. 

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun adayı Mehmet Durakoğlu kazandı. Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından konuşma yapan Durakoğlu, "İstanbul Barosu’nda yönetimde olabilmek için omurga gerekir. Bu omurgaya sahip olduğumuz için kazandık. Onun için biz şimdi burada Mustafa Kemal’den bahsediyoruz. Onun için kalenin hala burada dimdik durduğundan bahsediyoruz. Bu kaleyi asla ama asla teslim etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yukarıdaki bilgilere göre üçüncü konumda bulunan Gökhan Ahi'nin başını çektiği Avukat Hakları Grubu aylardır büyük bir çaba içinde faaliyet içindeydi. Adını duyurabilmek, taraftar toplayabilmek için üstün bir performans gösterdi. Birçok konuda avukatların bazı haklarını elde edebilmek için yoğun çaba harcadı ve bir çok konuda da başarılı da oldu.

Bilhassa sosyal medyayı iyi kullanan AvukatHG her an gündemde kalmayı başardı. Teknolojiye bir türlü ısınamayan yılların kırılamayan kemik kadrosu ise artık miadını tamamlamış gibi görünüyordu. 

Bilhassa genç avukatların ve bugüne kadar avukatların hakları konusunda ilerleme kaydedecek bir faaliyet göstermeyen, kemikleşmiş yönetimden rahatsız olanlar oy vermek istemiyordu. Hatta, bugün yapılan seçimde yine genç avukatlar "nasılsa kazanamazlar" anlayışı içerisinde oy vermeye az sayıda katılım göstermişti.

Oyların %23'ünü almayı başaran AvukatHG grubu ve başkanı Gökhan Ahi aslında önceki seçimlere göre çok büyük bir başarı gösteriyordu.

Aşağıdaki tabloda da görüleceği gibi Genel Kurul'da büyük bir başarı göstererek, üç yıllık süreçte oylarını büyük oranda arttırarak resmi olmayan sonuçlara göre 6013 oy alan Avukat Hakları Grubu ve Başkanı Avukat Gökhan Ahi gelecek seçimlerde korkulacak bir rakip olarak göz doldururken, bu seçimde İlke Çağdaş Avukatlar Grubunun koltuğunu sallamış gibi görünüyordu.. Zira 2018 yılına göre %5 gibi bir artış gösteren İlke Çağdaş Avukatlar Grubu karşısında AvukatHG %142 gibi bir oy farkına sahip olmuştu.

Üçüncü olmasına rağmen Sosyal medyada tebrik mesajı alan AvukatHG için yapılan bazı paylaşımlarda bu düşüncemizi teyit eder gibiydi.

Tabii, pes etmeden dünden daha azimli olarak gölge Baro yönetimi gibi bilhassa çaresizlikten ne yapacaklarını şaşırmış Genç Avukatların, İşçi Avukatların yanında kaldıkları sürece.. Dünden daha iyi faaliyette bulunup İstanbul Barosundan istenen ancak sümen altı edilen talepleri kendilerinin başarması, sosyal medyada daha aktif olarak çalışmalarına devam etmesi halinde..

(Tablo sosyal medyadan alınmıştır)

AvukatHG için sosyal medya paylaşımlarından bazıları şöyle


Daha fazla sosyal medya paylaşımlarını görmek için tıklayınız

Haber @erolkaranet

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam