@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Eczacılar, Sosyal Medya'da Birlik Olmaya ÇağrıldıTürk Eczacıları Birliği sosyal medyaya sarıldı. Türk Eczacılar Birliği "Sosyal medya platformları günümüzün en etkili iletişim araçlarından biri" diyerek tüm eczacıları haklarını aramak, seslerini duyurmak için birlik haline gelmenin tek yolunun sosyal medyada tek hesap altında bir araya gelmeye çağırdı. TEB; açıklamasında "Türk Eczacıları Birliği olarak sosyal medya kampanyalarını katılımcı bir şekilde oluşturabileceğimiz bir web uygulaması tasarladık: Adı: Reçetemiz Birlik www.recetemizbirlik.com Mesleğimizi, uzmanlığımızı; bilgi birikimimizi ve deneyimimizi sosyal medyada birlikte kullanalım. " şeklinde açıklayarak "Reçetemiz Birlik" adı altında çıkartılan yeni bir web uygulaması ile tüm eczacıların bu uygulamada bir araya gelinmesini istedi

Birlik, yeni uygulamanın ilk konusu olarak da "aşı kararsızlığı"nı gündeme getirdi. "Reçetemiz Birlik, Türk Eczacıları Birliği tarafından kurulan bir sosyal medya kampanyası örgütleme platformudur. İlk kampanyamız: “Aşı Kararsızlığı”. Katıl, şekillendir, paylaşalım, birlikte anlatalım." şeklinde açıklamaya da sosyal medyada paylaştı.

İşte Yapılan çağrı metni..

"Türk Eczacıları Birliği’nden Meslektaşlarımıza Çağrı: Sosyal Medya Kampanyalarını Birlikte Oluşturalım

Sevgili Meslektaşımız,

Sosyal medya platformları günümüzün en etkili iletişim araçlarından birisi haline geldi. 2021 Dijital Raporu’na göre Türkiye’de sosyal medyayı kullanan kişi sayısı ve sosyal medya kullanım süresi dünya ortalamasının üzerinde. COVID-19 pandemisi ise bu kullanımı artırmakla kalmadı onu biçimlendirdi, dönüştürdü.

Bilgi, sosyal medyada takip ettiğimiz kişilerin veya platformların yaydıkları ve karşımıza ilk çıkan düşüncenin sorgulamadan kabulü haline gelmişti. COVID-19 pandemisi bilgiyle kurulan bu sorunlu ilişkiyi doğrudan sağlık alanına taşıdı. Sağlığımıza dair bilgileri uzmanlarından değil, çok takipçisi olan hesaplardan edinmeye çalıştığımız bir görüntü oluştu. Sadece bununla da kalmadı, insanlar uzmanlarından edinmedikleri yanlış bilgileri yaygınlaştırmada “gönüllü” de oldular. İnsanların katılımı üzerine kurulan sosyal medya platformları, yanlış bilginin yayılımını doğrudan artırdı, hızlı bir şekilde kitleselleşen kötü sonuçlara da kapı araladı.

Eczacılar olarak sağlıkta yanlış bilginin sonuçlarının neler olabileceğini çok iyi biliyoruz. İlaçlar, takviye edici gıdalar, aşılar ve bitkisel ürünler gibi birçok başlıkta bunu her gün deneyimliyoruz. Fakat kendimize sormamız gereken sorular var. Bunlardan en önemlisi şu: Yanlış bilgi nedeniyle hastalanmış insanların sadece tedavi süreçlerinde mi rol alacağız yoksa yanlış bilginin çıktığı alanlarda ona müdahale de edebilecek miyiz? Bir diğer önemli soru ise şudur: Sadece yanlış bilgilerle yüzleşerek, onlarla kavga ederek mi mesleğimizi, uzmanlığımızı anlatacağız?

COVID-19 pandemisiyle birlikte insanlar sağlık çalışanlarına ve onları temsil eden kurumlara yüzlerini daha çok döndü. Türk Eczacıları Birliği’nin sosyal medya hesaplarının da etkileşim oranları bu süreçte arttı. Böylelikle sosyal medya platformları mesleğimizi ve uzmanlığımızı anlatmanın en elverişli yerlerinden birisi haline geldi. Şimdi bunu birlikte yapma zamanı.

Türk Eczacıları Birliği olarak sosyal medya kampanyalarını katılımcı bir şekilde oluşturabileceğimiz bir web uygulaması tasarladık: Adı: Reçetemiz Birlik. Mesleğimizi, uzmanlığımızı; bilgi birikimimizi ve deneyimimizi sosyal medyada birlikte kullanalım. Türk Eczacıları Birliği’nin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşacağımız kampanyaları oluşturmak için Reçetemiz Birlik sitesine hepinizi bekliyoruz.

Eczacıların sosyal medyadaki gücünü Birlik’te ortaya çıkaralım.

Reçetemiz Birlik!

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ"


Haber @erolkaranet


#eczacılar #sosyalmedya #birlik #kampanya #uygulama #aşı #ReçetemizBirlik #birlik #eczacılarodası #eczane #ilaç #sağlık #haber #sondakika @TEBKurumsal
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam