@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam

Arabistan, Umre Kapasitesini Pandemi Öncesine ÇıkardıSuudi Arabistan, umreci sayısını 17 Ekim pazar gününden sonra %100'e çıkartacağını açıkladı. 

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı'ndan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre 17 Ekim 2021' tarihinden itibaren umreci sayısının pandemi öncesi olduğu gibi tam kapasiteye çıkartılacağı açıklandı.

Umreciler için geçerli olan kuralların tam kapasiteye çıkartılacağı dönemde de geçerli olacağı belirtilirken umre için gelecek olanların en az 12 yaşında olması gerektiği belirtildi. Tüm umrecilerin aşılanmış olması gerektiği, maske kullanma zorunluluğunun devam edeceği de belirtildi.

Umre için müracaat edeceklerin Tawakalana veya Eatmarna uygulamaları üzerinden yapılacağı, Mescidi Nebevi ve Harem içerisinde ibadet edebilmek için izin alınması gerektiği de açıklamalarda belirtildi.

ARABİSTAN MASKEYİ KALDIRDI

Arabistan'da tamamen aşılanmış bireyler için tedbirler gevşetildi İçişleri Bakanlığı, ihtiyati tedbirleri gevşeten yönergeler yayınladı. Buna göre, mescid dışında açık havada maskelerin kullanılmasını serbest bıraktı 

Sosyal mesafe kuralının sona ermesi ve toplantılarda, halka açık yerlerde, ulaşım araçlarında, restoranlarda vb. tam kapasitenin kullanılmasına izin verilsi.

Haber @erolkaranet

İlişkili haber

Mekke ve Medine'yi Canlı İzleyin
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam