@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Aksaray Üst Geçidi Mal Aktarma Merkezi Oldu 

İstanbul'un en kalabalık, hareketli ve ticaretin merkezi konumunda olan, binlerce turistin ve yabancı uyruklu iş sahiplerinin alışveriş ettiği Laleli, Şehzadebaşı, Aksaray ve Beyazıt'ta 87 cadde ve sokağın araç trafiğine kapatılmasının ardından kaos giderek artıyor.

Bir yandan Unkapanı Köprüsü inşaatı nedeniyle kapana Atatürk Bulvarı ve diğer yandan Laleli Ordu Caddesinin yasaklanması sonrası ,şehrin bu bölgesinde trafik kaosu semt halkını çildene çıkartmaya yetiyor.

Müşteri kaybına uğrayan dükkan sahiplerinin yanı sıra bu bölgede çalışan ve okuyan binlerce kişide ek bir yol masrafı ödememek için yaklaşık 5 km yol yürümek zorunda kaldı.

"Laleli yayalaştırma projesiyle, Aksaray, Eminönü ve Sultanahmet’te trafik felç.Bunları görmüyor musunuz? " diyen vatandaşlar seslerini duyuramazken diğer yandan Aksaray'ın göbeğinde bulunan Aksaray üst geçidi de çevre esnafın mal aktarma merkezine döndü.

Laleli civarında işyerleri olanalr dükkanalarına getirecekleri malları üst geçide indirip buradan çek çeklerle dükkanlarına taşımak zorunda kalmaktadır. Güneşli havalarda taşınan mallarda zayiat olmasa bile kar ve yağmurun yağdığı günlerde ne yapacaklarını şaşıran esnaf, taşıma maliyetlerinin de arttığını söyledi.

Diğer yandan üst geçidin üstüne yanaşan kamyon ve minibüsler yüzünden Aksaray trafiği de içinden çıkılmaz bir hal aldı.


UKOME'nin 26 Kasım 2020'deki toplantısında Laleli'de yayalaştırılmış alanlar ve kontrollü trafik sirkülasyonu olan cadde ve sokaklarda iki tekerlekli yük taşıma araçları ile elektrikli ve motorlu motosikletlerin faaliyeti yasaklanmış, karar 16 Ağustos'ta yürürlüğe girmişti.


Kontrollü trafik sirkülasyonu olan cadde ve sokaklar dışındaki yayalaştırılmış cadde ve sokaklarda; iş yeri işletmecileri yükleme, boşaltma ve diğer işlemlerini sadece gece 21.00'den sabah 10.00'a kadar gerçekleştirebilmekteler.

Haber @erolkaranet - 25.10.2021
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.