@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner

Zemzem Bidonları Yuvalarına Dönüyor 

Covid-19 salgın hastalıkları yüzünden Mescidi Haram ve Mescidi Nebevi'de bulunan zemzem kapları 16 ay sonra yerlerine konulmaya başlandı.

Mescid-i Nebevi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şeyh Dr. Muhammed bin Ahmed Al-Khudairi, İcra ve Saha Danışmanı ve Genel Müsteşarı eşliğinde Zemzem su kaplarının Mescid-i Nebevî'ye iade edilmesi sürecini başlattı.

Mescid-i Nebevî'deki 40 litre kapasiteleri Zemzem su kapları umrecilere su sağlamanın diğer alternatiflerine destek olması için sınırlı sayıda yerleştirildi.

Pandemi süresince Mescidi Nebeviye gelenlere şişe ve bardaklar halinde dolumu yapılmış zemzemler dağıtılıyordu.

Salgın azalmaya devam ederken, Mescid-i Nebevî'de ve Mekke'deki Ulu Camii'de ibadet edenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Ancak, Haremeyn Camii otoritesinin hala maske takmak ve ibadet ederken mesafeyi korumak gibi katı sağlık protokolleri uyguladığı görülüyor.

Normal şartlar altında caminin çeşitli köşelerinde yaygın olarak bulunan variller ve sebillerde içme ihtiyaçları da dahil olmak üzere hacılar için tesisler hazırlanmaya devam ediyor. Bu varil ve sebillerde hem soğuk hem de normal zemzem ibadet edenlere ücretsiz olarak verilmektedir. Hacılar, yanlarında bulunan tek kullanımlık bardaklarla diledikleri zaman tadını çıkarabiliyorlar.

Haber @erolkaranet - Foto: Haramain)

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir