@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İBB'nin Laleli Tweeti Haklı Olduğumuzu Kanıtladıİstanbul büyükşehir Belediyesi, bugün sosyal medyadan paylaştığı "Laleli'yi yayalaştırdık, çok da güzel oldu" yorumuna yüzlerce tepki geldi.

İstanbul'un en kalabalık, hareketli ve ticaretin merkezi konumunda olan, binlerce turistin ve yabancı uyruklu iş sahiplerinin alışveriş ettiği Laleli, Şehzadebaşı, Aksaray ve Beyazıt'ta 87 cadde ve sokağın araç trafiğine kapatılması sonrası ,şehrin bu bölgesinde trafik kaosu yaşanmaya başladı. Müşteri kaybına uğrayan dükkan sahiplerinin yanı sıra bu bölgede çalışan ve okuyan binlerce kişide ek bir yol masrafı ödememek için yaklaşık 5 km yol yürümek zorunda kaldı.

erolkaranet olarak uygulamaya geçilen tarihte yaptığımız "İstanbul'un En Hareketli Bölgesinde Trafik Kaosu Yaşatılacak" ve "Beyazıt Seferleri Geri Verilsin" haberlerde de bu olumsuz girişimin sonuçlarını aktarmıştık. 

16 Ağustos 2021'den bu yana Beyaz Masa'ya yapılan tepki telefonlarına "kaydınız alındı" denilerek cevap verilirken mağduriyetin, kaosun hr geçen gün artması alınan kararın yanlışlığını İstanbul Belediyesi'nce bugün yapılan bir paylaşımla gün yüzüne çıkmış oldu.


Yolların araç trafiğine kapatılması birlikte İstanbul Üniversitesi, Çemberlitaş ve Cağaloğlu semtlerinde bulunan okullara gitmek zorunda kalan öğrencilerle birlikte, çevrede bulunan işyerlerine gidecek olan binlerce İstanbullu da Aksaray'a geldikten sonra ya ikinci bir araç olarak tramvaya binmek ya da yaya olarak yürümek zorunda kalmaktadır. Bununla birlikte motokuryelere de gün doğduğunu söyleyenler, bunların yayalara ve çevreye verdiği rahatsızlığında çileden çıkmaya yettiğini belirttiler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün twetter'dan yapılan ve bir tramvay ile bir kaç kişinin kaldırımda yürüdüğü bir görüntüyü paylaşım yapan ( Ayrıca fotoğraftaki kuş sürüsünün bir başka web sitesinden alınarak photoshopla konulduğu görülüyor ) bunun yanı sıra "Laleli'yi yayalaştırdık, çok da güzel oldu" yorumuna yüzlerce tepki geldi. Vatandaşlar yaptıkları tepki yorumlarında şunları dile getirdiler

"Yayalaştırmanız hiçte güzel olmadı.. Şu pandemi sürecinde ufakta olsa o bölgeye yabancı müşteriler geliyordu.. onlarında ayaklarını kestiniz.."" Bu bölgeyi yayalaştırmanız ticareti tamamen öldürdü.. bir çok esnaftan duyduğum artık müşteri gelmiyor laflarını sizlerinde şikayetler vasıtasıyla duyduğunuza eminim""Bence siz Laleli'yi motokuryeleştirdiniz""İbb önü şehzadebaşı vezneciler trafiğini felç ettiniz ara sokaklar bile geçilmez oldu""Hesapsız, alternatifsiz göz boyamak için yapılan çözümün sonuçlarını yazayım. Belediye-Vezneciler arası trafik felç oldu, Laleli içi felç oldu. Aksaray-Yenikapı'dan Kumkapı ile içeri girmek isteyenler yüzünden orası felç oldu.""Tamamen ticari ve esnaflara yönelik düşünülmüş bir uygulama. Yaşlılar ve özürlülerin orada her hangi bir yere taksiyle veya özel araçla o bölgelere ulaşamayacak demektir.""Valla bir İstanbul gönüllüsü olarak bunu eleştiriyorum önce trafik için çözüm üretilseydi ordaki esnaf satış yapacak diye zaten çile olan trafik iki katına çıkt""Veznecilerin trafikten anası ağladı " "Bu yapılan belki laleli için iyi oldu ama kapalıçarşı esnafını bitirdi turistlerin ulaşabileceği hiçbir vasıta yok tramvaylar tıklım tıklım dolu  vezneciler kilit otoparklar kapalı hesapsız yapılan bir düzenleme""Kapalı Çarşı’ya gitmek isteyen Turist Otobüslerine yolcu indirmek/bindirmek için bir yer göstermeden, plansız/programsız iş yaptınız, gidip bi görün dünyaya nasıl rezil olduğumuzu""Yaylaştırma sonrası bakın Aksaray-Yenikapı, Aksaray- Unkapı trafiğine her gün felç... Diğer taraftan trafiğe kapatılan cadde, ne yayaların ne de araçların kullanmadığı asfalt olarak bomboş duruyor..  


Paylaşımın tamamına ulaşmak için tıklayınız

Haber @erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.