@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

İstanbulKart'ta Eksi Bakiye Uygulaması Yalan Oldu
İstanbul'da toplu taşım araçlarında geçerli olan İstanbulkart'ta "Eksi Bakiye" uygulamasının başlayacağını geçen yıl Eylül ayında duyuran İBB Başkanı Ekrenm İmamoğlu'nun bu projesi de yalan oldu.
"Yetersiz Bakiye" sorununun çözülmesi için proje çalışmaları arasında yer alındığını 7 Ağustos 2020'de medyadan duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Bu proje ile, yolculukların yarıda kalmaması için İstanbulkart'ta eksi kredi kullanma hakkı sağlayacağız." dediğini duyurmuştu. 


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Toplu ulaşım araçlarını kullanmak için İstanbulkart'ında yeterli parası olmayan vatandaşların ulaşımının aksamaması için tasarlanan projede, kullancılara eksi kredi kullanma hakkı verileceğini duyurmuş, bu bilgilendirme İstanbulluların sevinmesine neden olmuştu.

MOBİL İSTANBUL KART UYGULAMASI DA FİYASKO

Ancak yaklaşık 11 aylık süre içerisinde "yetersiz bakiye" konusunda bir adım atılmadığını gören İstanbullular tepkilerini dile getirirken, bunun yanı sıra mobil uygulama üzerinden kontör yükleyen vatandaşların araçlara bindiğinde yeterli bakiye olmasına rağmen, kart okuyucuların QR kod ile bakiyeyi görmemesine de tepki göstermeye başladı.
İstanbulkartın mobil uygulaması üzerinden para ödeyerek kontör yüklediğini sana vatandaşlar, ekranda yeterli bakiyeyi gördükten sonra toplu taşım araçlarına bindiklerinde "yetersiz bakiye" anonsu ilşe karşılaştıklarını belirttiler. 

@erolkaranet - 14.06.2022 
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.