@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


erolkaranet'e Hoş Geldiniz.

Reklam

İBB, Sayaç Okumada Değişikliğe Gidiyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ ve İGDAŞ sayaçlarını bundan sonra tek personelle yürüteceğini açıkladı.

İBB'den yapılan açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden olan İSKİ ve İGDAŞ yeni bir uygulamaya geçerek, Kurum kaynaklarının daha etkin kullanımı ile halk sağlığının korunmasına yönelik uygulamaya geçilecek" denilirken bu uygulamanın şubat 2021 tarihinden itibaren Bakırköy ev Sarıyer olmak üzere iki pilot bölgede uygulandığı da ortaya çıktı.

Böylece, tüm İstanbul'da bundan sonra İBB, İSKİ ve İGDAŞ sayaç okumaları için aynı ev ve iş yerlerine iki ayrı personel gönderilmesini sonlandırdı. Yeni uygulamayla, su ve doğal gaz sayaçları artık tek personel tarafından aynı anda okunarak faturalandırılmaya başlanacak.

İBB'nin bu uygulamasının kendilerine nasıl bir fayda getireceğini merak eden vatandaşlar, "Sayaç okuma paralarından indirim yapmayacaklarsa her iki faturayı tek personele okutup iki ayrı ücret tahsil edeceklerse bunun kendileri için bir fayda getirmeyeceğini savundular. İki ayrı faturada bakım bedeli alınırsa adaletsizlik olacağını söyleyen vatandaşlar, Ekrem İmamoğlu'nun bu uygulama için halkı da düşünmesi gerektiğini öne sürdüler.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginizi Çekebilir

Reklam