@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


erolkaranet'e Hoş Geldiniz.

Reklam

Unkapanı Çilesi 1 Yıl Daha Çekilecekİstanbul Unkapanı semtindeki trafik çilesi yine vatandaşlara saç baş yoldurmaya devam ediyor. 

31 Temmuz'da "Unkapanı Köprüsü yenilendi" diyerek "söz verdiğimiz zamanda " duyurus ile alelacele açılan köprülü kavşak bir çok eksiklikleri ve tamamlanmamış hali ile yine başta sürücüler olmak üzere İstanbullulara saç baş yoldurmaya devam ediyor.
Öncelikle geçtiğimiz günlerde dile getirdiğimiz Eyüp- Alibeyköy istikametine gidecek olan vatandaşların yolunu yapmadığı için tepki çeken yeni kavşakta bu kez de Eminönü istikametinden gelip Atatürk Bulvarı üzerinden Aksaray - Yenikapı ve Fatih yönüne gidecek araçlara yol verilmediği ortaya çıktı.

Köprü Yenilendi ama bir de bu yola girenlere sorun

Köprü üstünden Alibeyköy'e , köprü altından da Saraçhane’ye dönüş yoncası olmayan yeni köprülü kavşakta yeni düzenlemeye göre,  Alibeyköy için Eminönü’den , Aksaray - Fatih yönü için ise Balat’tan dönüş yapılıyor olması sürücülere trafik sıkışıklığı dolayısıyla 1 saate yakın vakit kaybı ve bir o kadar da yakıt masrafını kaybettiriyor.
Şantiye alanında İSKİ çalışma yapıyor

Mayıs ayından bu yana çalışması yapılan ve hem eskiyen Unkapanı alt geçidinin yenilenmesi hem de Alibeyköy- Cibali arasında sefer yapan tramvayın Eminönü'ne uzatılması için başlanılan çalışmalar yüzünden Unkapanı Atatürk Bulvarı güzergahını kullanan sürücüler ve toplu taşım aracıyla buradan geçmek isteyenler adeta saçını başını yoluyor.
Yaklaşık 1 km lik yolda saatlerce trafikte beklemek zorunda kalan, araçların adeta kilitlendiği Azapkapı - Eyüp - Eminönü ve Unkapanı kavşak noktasına erişmek için sürücüler ve yolcular adeta çile çekmeye devam ediyor.
Taksim ve Eminönü yönünden gelenler Balat yolunda sıkışıyor

Sadece sözlerini yerine getirmenin amacıyla "77 günde bitirildi" demek için tamamlanmadan açılan Unkapanı köprülü kavşağına dair bir çok eksiklikler İmamoğlu tarafından da dile getirildmişti.
İmamoğlu; İSKİ ve Fen İşleri’nin bölgedeki çalışmalarının devam edeceğini yeni kavşağın bitmesi için 1 yıl daha zamana ihtiyacı olduğunu, sadece yağmur giderleri için İSKİ'nin 3 aylık süreye ihtiyacı olduğunu vurgulamıştı.
Fatih Yönünden gelen araçlar Eyüp - Alibeyköy yoluna Eminönü'nden gitmek zorundalar

İmamoğlu açıklamalarında "Ama şu an trafik aksamıyor." sözünün gerçeği yansıtmadığını söyleyen vatandaşlar, Unkapanı Atatürk Bulvarı yönünden Eyüp istikametine gitmek için Eminönü meydanına, Eminönü 'nden Fatih yönüne gitmek için ise Balata kadar gittiklerini ve Taksim ile Eminönü yolunun tek yolda çakışması, dönüşte Eyüp yönünden gelen araçlarla da adeta trafiğin kilitlendiğini söyleyerek yeni çalışmanın sonunda ne olacağını merak ettiklerini, mühendislik hatasının daha şimdiden öne çıktığını ifade ettiler.

Bu arada alınan bilgilere göre, Eminönü hattında çalışan bir çok otobüs hattının son durağı Eminönü olmasına rağmen ring sefer durumuna çevrildiği, son durakta durmadan yollarına devam ettikleri için de saatlerinin değiştiği, inşaat çalışmaları bitene kadar da bu uygulamanın devam edeceği belirtildi.

@erolkaranet

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginizi Çekebilir

Reklam