@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamÜniversite Tercih RobotlarıÜniversiteli adaylarının heyecanla beklediği Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla da tercih heyecanı başladı.
Barajı geçen öğrenciler 5 Ağustos 2021 tarihinden itibaren tercihlerini yapmaya çalışacaklar. Binlerce yüksekokul ve fakülteden birine girebilmek için öğrencilerin ikinci kez ter dökmeleri gerekecek. Yanlış bir sıralama, istenmeyen bir okulun seçilme olasılığı mutlaka olacaktır. Bir çok kurum ve kuruluş öğrencilere yardımcı olabilmek için tercih robotlarını web üzerinden uygulamasıyla yardımcı olmaya çalışıyor.
Tercih Motoru, Tercih Sihirbazı, YKS Robotu, Tercih Kılavuzu, ÖSYM Tercih, Üniversite Taban Puanları ve Sıralamaları gibi isimlerle öğrencilere yardımcı olabilecek bu programlar büyük bir kolaylık olarak görülmektedir. 

2020 YKS tercih kılavuzu için tıklayınız.

TERCİH YAPARKEN DOLANDIRICILARA DİKKAT
Ancak @erolkaranet olarak tercih yapacak olanları uyarmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi "kurt puslu havayı sever." Çakallara yem olmamak için kişisel bilgilerinizi isteyen bazı web sitelerine girmemeye dikkat edin ya da bilgi verebileceğiniz siteleri çok iyi araştırın. Bilinen kurumların dışında YÖK; Cumhurbaşkanlığı, Belediyeler gibi emin olduklarınız dışında şüpheli web siteleine dikkat etmenizi öneriyoruz.

Cumhurbaşkanlığı'ndan DABİS

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının Danışman Bilgi Sistemi (DABİS) ile üniversite ve bölüm tercihi yapacak öğrencilere veriye dayalı karar verme imkanı tanınıyor.
DABİS ile üniversite ve bölüm tercihi yapacak öğrencilere veriye dayalı karar verme imkanı tanınıyor.
5-13 Ağustos tarihlerinde YKS sonuçlarına göre üniversite ve bölüm tercihi yapacak gençler için kariyer danışmanlığı yapan psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerin faydalanabileceği sistem, öğrencilerin tercih sürecine katkı sunacak.
"Senin Rehberin" sloganı ile DABİS, üniversite seçimlerinde gençlere, üniversite mezunlarının iş gücü piyasası performanslarından yola çıkarak belirlenen 6 gösterge üzerinden karar alma imkanı sunuyor. "İş bulma süresi", "başlangıç ücreti", "nitelik uyuşmazlığı", "kamuda işe yerleşme oranı", "çalışılan firma büyüklüğü dağılımı" ve "mezunların sektör bazında dağılımları" göstergeleri, gençlerin mezuniyet sonrası giriş yapacakları iş dünyasının şartlarını dikkate almalarını sağlıyor.

İŞTE TERCİH ROBOTU SUNAN SİTELER


YÖK Atlas tercih robotu 2021
YÖK tarafından YKS tercihleri sırasında öğrencilere kolaylık sağlaması için geliştilen YÖK Atlas tercih programı, 4 yıllık veya 2 yıllık üniversitelerin geçtiğimiz yıllardaki taban puanlarını ve kontenjan bilgilerini içeriyor.
YÖK Atlas tercih robotu son 4 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı sağlıyor.

SİZLERDE TERCİH MOTORLARINIZIN ADRESİNİ YORUM BÖLÜMÜNDEN EKLEYEBİLİRSİNİZ. DİKKAT VERİLEN LİNKLERDE İNCELEMEMİZ SONUCU SPAM / ALDATICI LİNKLER TESPİTİ HALİNDE KALDIRILIR
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam