@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner

İşte Mecidiyeköy İstasyonundaki GerçekMecidiyeköy İstasyonu'nun 2016'da inşa edilen makas yapısındaki hatalı imalattan kaynaklı çatlakların giderilmesi için yapılan büyük onarımın Ekim ayında bitirilmesi hedefleniyor.

İBB, tünelin makas bölümündeki duvarlarda derin çatlaklar ve su sızıntıları olduğunu tespit ederek, Mecidiyeköy İstasyonu'nu hizmete kapatmıştı. Yüklenicinin sorumluluğunda olan hatalı imalat şu anda tamamen sökülerek, yeniden yapılıyor. İBB sorumlular hakkında işlem yapacağını bildirdi.

İBB'nin başvurusu üzerine Mahkemece atanan İTÜ Öğretim Üyelerinden oluşan bilirkişi heyeti, yeterli zemin etüdü yapılmadan, imalat aşamasında da gerektiği gibi drenaj ve izolasyon uygulanmadan tünelin inşa edildiğini tespit ederek yüklenicinin kusurlu olduğunu tespit etti.

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nın Mecidiyeköy istasyonu, hat bakım onarım çalışmaları nedeniyle Nisan ayında işletmeye kapatılmıştı. Bu nedenle hat, Nurtepe - Mahmutbey arasında normal, Çağlayan - Nurtepe arasında ise mekik olarak işletilmektedir. Ayrıca 3 numaralı çıkıştan Mecidiyeköy'e giden ücretsiz İETT otobüslerine de aktarma yapılabilmektedir.

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir