@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Avrasya Tünelinden Dolmuş Hattı İsteniyorBeş yıldır İstanbullulara ve diğer illerden gelen vatandaşlara hizmet veren Avrasya Tüneli için aracı olmayan vatandaşlar toplu taşıma araçlarıyla geçiş imkanı istenmektedir.

Avrasya Tüneli’ne; Avrupa yakasında Kazlıçeşme, Kocamustafapaşa, Yenikapı ve Kumkapı’dan ve Asya yakasında Acıbadem, Uzunçayır ve Göztepe’den erişilebiliyor. Vatandaşlar 5 yıldır hizmette bulunan bu tünelden İETT'nin sağlayacağı mini otobüslerlerle, minibüs ya da dolmuş taksilerle geçiş imkanının sağlanmasını istiyorlar. 

1-2 saatlik yolu 5-10 dakikaya indirecek olan tüneli kullanarak iş ya da evlerine erken gitme hayali kuran ve toplu taşıma araçlarıyla bu imkanın verilmesini isteyen vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bu talepleri için çalışma yapmasını beklediklerini ifade etmektedirler.

Geçiş yasağı bulunan araçlar arasında yer alan İETT'nin normal otobüsleri yerine minibüs tarzı araçları kullanarak bu tünelden geçme imkanı sağlayarak aracı olmayan vatandaşların da bu yolu kullanabilmesi için bir takım planlar yapması gerektiği belirtilmektedir.

Konu hakkında açıldığı günden bu yana taleplerin geri çevrildiğini belirten İstanbullular istenirse dolmuş taksilerle Avrupa Yakasından Yenikapı, Bakırköy, Topkapı'dan, Anadolu Yakasından da Bostancı, Ümraniye, Ataşehir gibi noktalardan dolmuş hattı verilebileceğini belirtiyorlar.

Diğer yandan minibüs geçişlerine de açık olan tünelden de minibüs tarzı İETT araçlarının kullanabileceklerini öngörüyorlar.

Haber @erolkaranet - 03.08.2021

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.