@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


erolkaranet'e Hoş Geldiniz.

Reklam

İstanbulkart Taşımayana Bilet 8 TL
İstanbul'da yaşasın yaşamasın, günü birlik dahi İstanbul'a gelenler muhakkak surette vapur, deniz motoru, metro, tramvay, Mamaray hattı ve  İETT otobüslerinden faydalanmaktadır

Son zamlarla 4,03 TL'ye İstanbulkart adıyla kullanılan elektronik kartlarla yolculuk eden İstanbullular, %15'lik zammı sindiremezken tek geçişlik biletleri 8 TL'den almak zorunda kalanlarda tepkilerini dile getirmeye başladı bilet alanlardan geldi.

2012 Yılında 4 TL olan elektronik bilet 2017 Yılında 5 TL 2019 yılında ise %40 zamlanarak 7 TL'ye yükseltilmiş, bu yıl yapılan zamlarla birlikte tek geçişlik biletler 8 TL olurken, İki geçişli 13 TL, üç geçişli 17 TL, dört geçişli 17 TL, Beş geçişli 26 TL ve 10 geçişli bilet kullanmak zorunda kalan bir vatandaş da 46 TL ödemek zorunda kalacak..

İstanbul kartı yanında olmayan ya da şehir dışından gelip toplu ulaşım araçlarını kullanmak zorunda kalanların almak zorunda kaldığı tek kullanımlık biletin 8 TL olması "bu insanların günahı ne" dedirtti.

Yıllar önce, İstanbulluları akbile yönlendirmek için İBB tarafından pahalı tutulan tek kullanımlık biletin fahiş bir fiyatla satılmaya devam etmesi bir çok insanı mağdur etmektedir.

İstanbul'da İstanbulkartı olmayan, unutan ya da toplu ulaşımla fazla işi olmayan sadece arada sırada İETT araçlarını kullananların almak zorunda kaldığı tek kullanımlık biletin astronomik bir rakamla satılması, "halkın cezalandırılması" olarak kabul edilmektedir.

İşte İBB'nin uygulamaya aldığı tarife


@erolkaranet


Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginizi Çekebilir

Reklam