@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Unkapanı Kavşağında Eyüp Yolu Çilesi 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce %60'ı tamamlanmadan hizmete açılan yeni Unkapanı köprülü kavşağına  bir tepki de Eyüp - Alibeyköy istikametine gidecek olan vatandaşlardan geldi.
Sadece sözlerini yerine getirmenin amacıyla "77 günde bitirildi" demek için tamamlanmadan açılan Unkapanı köprülü kavşağına dair bir çok eksiklikler İmamoğlu tarafından da dile getirildi. Dikkatsizlik yüzünden Alibeyköy yönüne gitmek isteyenler ne yapacağını şaşırdı. 

Ayvansaray - Alibeyköy çıkışı yapılmadı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, söz verilen tarih olan 31 Temmuz’da tamamlanan ve hizmet vermeye başlayan Unkapanı Kavşağı Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. 77 günde bitirilen köprü üzerinde konuşan İmamoğlu; İSKİ ve Fen İşleri’nin bölgedeki çalışmalarının devam edeceği bilgisini paylaştı. İmamoğlu, şu anda Alibayköy - Cibali arasında faaliyet gösteren tramvay hattının Eminönü’ne uzatılmasıyla beraber güzel bir meydanı İstanbullulara kazandıracaklarının müjdesini verdi. İmamoğlu, tüm bu anılan imalatların, 2022 Temmuz’unda bitirileceğini aktardı.

Tarihi yarımadanın girişi konumunda bulunan Unkapanı Kavşağı Köprüsü’nün yıllardır ihmal edilmiş bir alan olduğuna dikkat çeken İmamoğlu yeni kavşağın bitmesi için 1 yıl daha zamana ihtiyacı olduğunu, sadece yağmur giderleri için İSKİ'nin 3 aylık süreye ihtiyacı olduğunu vurguladı. İmamoğlu açıklamalarında "Burada epey bir işimiz var. Şimdi bu tramvayın geçişinin sağlanacağı tünel devam ediyor. Buradaki yağmur sularının deplaseleri devam ediyor. Bütün bu işler kademeli, birbirini takip eden sistemde devam ediyor. 90 güne yakın İSKİ’nin işi var. Aynı anda Fen İşleri’miz yoluna devam edecek. Tramvay hattımızın rayları döşenmeye başlandı. Pırıl pırıl bir hale geldiği dönem, yaklaşık olarak Temmuz 2022. Ama şu an trafik aksamıyor. Bir miktar içinde bu farklı farklı işler yapılırken, yine ufak tefek bağlantı yollarında yol kesilecek, tekrar açılacak. Ama Temmuz 2022’de, on yıllarca İstanbul'a hizmet eden bu kavşak tümden hizmete girmiş olacak.” derken Balat, Cibali, Çevre yolu, Eyüp ve Alibeyköy istikametine giden araçların sahipleri de kendileri için yol yapılmadığı için tepki gösterdi.

Unkapanı istikametinden gelenler bu yoldan Ayvansaray - Alibeyköy istikametine gidiyordu

Yeni yapılan köprülü kavşağa Atatürk Bulvarı istikametinden gelip Balat, Cibali, Çevre yolu, Eyüp ve Alibeyköy istikametine gidecek olanlar İBB'den bir an önce bu yolunda tamamlanarak kendilerin yol verilmesini istediler.

Yeni yapılan köprülü kavşakta işler daha tamamlanmadı. Eyüp yönü unutuldu

Haber : @erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.