@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Vatandaşlar, Banka Sistemlerine UlaşamıyorBaşta  Akbank olmak üzere bir çok bankanın kullanıcıları sistemlere bağlanmakta zorluk yaşıyor. 

Akbank'ta sabah 08.00 sularında başlayan problem, diğer bankalarda öğleden sonraları başladı. Banka sistemlerine giremediği için banka müşterileri tedirgin olrken; çok sayıda kişi herhangi bir işlem yapamadığından ötürü mağduriyet yaşadı.

Bankaların  mobil işlemlerine ulaşmakta zorluk çeken kullanıcılar, aynı zamanda kredi kartı pos cihazlarında ve ATM'lerde de işlem gerçekleştiremiyor.

Akbank erişim problemi için açıklama yaptı
Sabah saatlerinden bu yana Akbank'a erişemeyen kullanıcılar türlü olasılıkları düşünmeye başladı. Sosyal medyadan gelen yorumlara bakıldığında, akıllara bunun bir hacker saldırısı olup olmayacağı dahi geldi. Fakat Akbank "Bugün bankamız sistemlerinde yaşanan yavaşlama ve kesintilerin siber saldırı nedeniyle olduğuna dair kamuoyuna yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamızda hiçbir güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Problemin giderilmesi için ilgili birimlerimiz çalışmaktadır. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz."

Geçtiğimiz hafta da, ABD'de hafta sonu yüzlerce şirkete siber saldırı düzenleyen REvil adlı hacker grubu virüslü bilgisayarları yeniden erişime açma karşılığında 70 milyon dolar (yaklaşık 607 milyon lira) değerinde bitcoin talep etmişti.

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir