@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


erolkaranet'e Hoş Geldiniz.

Reklam

Türklerin Umre'ye Gitmesi Bu Yıl Hayal..
Suudi Arabistan'ın umre mevsimi için kapılarını açacağını duyurmasına rağmen, Türkiye'den umreci kabul etmeyeceği de ortaya çıktı. Arabistan medyasında çıkan haberlere göre, Türkiye'ye dahil 10 ülkeye gelen vatandaşlarını dahi cezalandıracağını duyuran Suudi hukümetinde gizli yürütülen Türk Düşmanlığı'da bir kez daha kendini göstermiş oldu.
Arabnews'de yayınlanan habere göre, ülkede koronavirüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla kırmızı listeye aldığı içlerinde Türkiye'nin de bulunduğu 10 ülkeye seyahat eden vatandaşlarını cezalandırılacağını açıklayan kraliyet yetkilisi  “Geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacaklar ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecekler” diye konuştu.
Seyahat ve transit geçiş yasağı getirilen kırmızı liste ülkeleri olarak Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni belirleyen Suudi Hükümeti, salgın sürecinde en iyi önlemleri alan ülkemizi de üçüncü sınıf ülkeler arasında göstererek, sağlıkta alının tedbirleri yok saydı. Oysa  kendi ülkesinde pandeminin başından bu yana 520 binin üzerinde koronavirüs vakası kaydedilirken yaklaşık 8 bin 200 kişi de hayatını kaybetmişti.
Umre Sezonunda bir takım tedbirler aldığını belirten Suudi Hükümeti, günde 20 bin kişiye izin verileceğini açıkladıktan sonra sadece BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Moderna aşısı yaptıranların alınacağını açıkladı. Ayrıca umre için 18 yaş altı ile 60 yaş üstünü de kabul etmeyeceğini açıklayan yetkililer, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 24 ülkeden yapılan uçak seferlerini askıya aldı. Suudi Arabistan, vaka sayılarına göre ülkelerin uçuş kısıtlaması durumunu yeniden değerlendirecek.  Umre ziyareti yapmak isteyenler, Eatmarna uygulaması üzerinden başvuruda bulunacaklar.


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginizi Çekebilir

Reklam