@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Sosyal Medya Sallandı..! Aşı Olmayanlara Üniversite YasağıSosyal medya, bir özel üniversitenin öğrencilerine gönderdiği bir mesajla çalkalanıyor. Aşı olmayan öğrencilerin üniversiteye alınmayacağı yolunda gönderilen epostalarda,  öğrenim sürecinin yüzyüze ve online olacak şekilde devam edeceği de belirtildi.

#HaddiniBilKadirHas hastagıyla sosyal medyada başlatılan kampanyada Kadir Has Üniversitesi'nin, iki doz aşı olmayan öğrencilerin kampüse alınmayacağı yönünde öğrencilerine mesaj gönderdiği belirtildi. Öğrenciler ve yakınları üniversitenin bu talebine tepki ile karşılık verdi. 

 Öğrencilere, rektör Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz'in imzasıyla gönderildiği iddia edilen epostalarda "Girişlerimizde QR kodu okuma sistemi bulunacak ve aşı olmayan hiç kimse kampüse  girmesine izin vermeyeceğiz" sözlerine yer verilirken, sosyal medya kullanıcıları da konuya tepki gösterdi. 

Bu maile sosyal medyada tepkiler gösterilirken, haber yayına girene kadar ortaya atılan iddialar hakkında üniversite yönetiminden henüz bir açıklama gelmedi.

İşte öğrencilere gönderilen eposta

Öte yandan sosyal medyadaki tepkiler arasında öğrencilerin bu yasağa karşı düzenleyebilecekleri bir dilekçe örneği de yayınlandı. 

İşte dilekçe örneği


Rektör tarafından gönderilen epostalara tepki gösteren öğrencilere de yine rektör tarafından yanlıiş anlaşıldı tarzı gönderilen cevabi epostada da şunlar belirtildi.


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir