@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

İnstagram'da Herkesi Sevindirecek DeğişiklikŞimdiye kadar 10 bin takipçisi veya mavi rozeti olan hesaplara açık olan ‘yukarı kaydır’ özelliği yerini herkese link verme imkanı tanıyan yeni bir uygulamaya bırakıyor

Özellikle sponsorlu içerik üreten fenomenlerde karşımıza çıkan özelliği sayesinde 10 bin takipçisi veya mavi rozeti olan hesap sahipleri takipçilerini istedikleri web sitesine yönlendirebiliyordu.Bunların dışında kalan kullanıcılar ise hikayelerine link ekleyemiyordu.

Artan şikayet ve tepkilere duyarsız kalmayan İnsatgram tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak bir özellik geliştirmeye başladı.

Edinilen bilgilere göre Instagram, harici link eklenebilen bir çıkartma geliştirmeye başladı. Uygulama hikayesi bölümünün çıkartmalar bölümünde bulunan yeni özellik tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak. Yani ‘yukarı kaydır’ özelliğinde olduğu gibi, minimum takipçi şartı veya mavi tik kuralı aranmayacak. Şimdiye kadar sınırlı bir test grubu üzerinde denenen çıkartma, deneme tamamlandıktan sonra genel kullanıma sunulacak.

Bugünlerde test aşamasında olan yeni özellikte yanlış bilgi ve spam'e özellikle dikkat edilirken, insanların gönderdiği bağlantı türleri de izlenecek. Test sürümünde olan yeni link çıkartması, kullanıcıların linke dokunarak, siteyi ziyaret etmesini sağlıyor. Kullanıcılar aynı zamanda link çıkartması kullanılan hikayelere yorum da bırakabiliyor. Şimdilik az sayıda kullanıcı ile test edilen özellik, "yukarı kaydır"ın aksine 10 bin takipçi şartından bağımsız bir şekilde kullanıcılara sunulabilir. 

Şimdiye kadar eklediği alışveriş özellikleriyle platformun sosyal ticaret yönünü güçlendiren Instagram, içerik üreticileri ve micro-influencerları da yoğun bir şekilde destekliyor. Link paylaşımının herkese açılma olasılığı ise, platformun yükselen etkileşimini ve ticaret hacmini, çok daha ileri taşıyacak bir hamle olarak öne çıkıyor. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir